17 ŞUBAT 2020 Pazartesi 06:09
Güncel
Giriş Tarihi : 05-03-2019 16:16   Güncelleme : 05-03-2019 16:16

Ayvazoğlu: Trabzon'da turizm altyapısı tamam

TRABZON’un turizmde alt yapısını tamamladığı için turist sayısında bir ivme kazandığını ifade eden İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, Avrupa’dan, Ortadoğu’dan ve Balkanlardan birçok turistin ülkeye geldiğini söyledi.

Ayvazoğlu: Trabzon'da turizm altyapısı tamam

Trabzon’un turizmde alt yapısını tamamladığı için turist sayısında bir ivme kazandığını ifade eden  Ayvazoğlu “Ülkemize 2018 yılında gelen turist sayısı 11’inci ay itibariyle 36 milyon. Türkiye’nin 2023 hedefi 50 milyon turist. Biz geçen yıllara oranla ülkemizin destinasyon merkezlerini daha iyi tanıtıp daha iyi pazarlamasını yaparak gerek Avrupa’dan, gerek Ortadoğu’dan gerekse Balkanlardan birçok bölgeden turisti ülkemize çekiyoruz. Trabzon’a Körfez ülkelerinin yansıra Uzakdoğu’dan, Avrupa’dan da gelenler var. Trabzon turizmde alt yapısını tamamladığı için turist sayısı da turizm çeşitliliği de her geçen gün artmakta” dedi.

ÖNEMLİ PAYDAŞLARIMIZ VAR

31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra Trabzon’un turizm aktivitelerini ve turizm alt yapısını kuvvetlendirerek 2023 hedeflerine daha iyi hazırlandığı bir döneme geçileceğini belirten Ayvazoğlu “Bu planlamaları hayata geçirirken Trabzon Ticaret Odası, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, Valilik, Büyük Şehir Belediyesi gibi şehrimizin önemli paydaşları olacak. Şehrimizin tanıtımı için birçok aktivite ve çalışma planladık. İnşallah paydaşlarımızla birlikte toplantılar yaparak bu projeleri hayata geçireceğiz” diye konuştu. 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA