Advert
Advert

Backlink Nedir? Nasıl Yapılır?

Backlink, internet üzerinde gösterdiği faaliyetlere önem veren her firma ya da kurum, kuruluş için çok önemli bir kelime haline geliyor.

Backlink Nedir? Nasıl Yapılır?

Backlink, internet üzerinde gösterdiği faaliyetlere önem veren her firma ya da kurum, kuruluş için çok önemli bir kelime haline geliyor. Kelime anlamıyla geri dönüş linki ya da geri dönüş bağlantısı gibi bir anlama gelen bu sözcük, dışarıdaki diğer web sitelerinden sizin kendi sitenize ulaşılmasını sağlayan bağlantılar olarak da tarif edilebilir. Örneğin araba galeriniz ve satışlara aracılık eden bir sireniz varsa, piyasaya yeni çıkan araçları tanıtan ve değerlendiren bir sitede yayınlanan yazının içinden sizin sitenize yönlendiren bir bağlantı ya da backlink, sitenizin trafiğinin ve dolayısıyla satışlarınızın artmasını sağlıyor.

Tabi bunu çok basit bir şekilde anlattık ama söz konusu çalışmalar backlink inşası olarak adlandırılıyor, kapsamlı ön çalışmalar ve analizler yapıldıktan sonra hayata geçiriliyor. Bu çalışmaların tamamı ise SEO olarak isimlendirilen ‘arama motoru optimizasyonu(iyileştirmesi)’ çalışmalarının içinde kalıyor. Herhangi bir web sitesinin o andaki durumu, rakiplerinin çalışmaları, hedef kitlesinin internet üzerindeki ve geneldeki davranış alışkanlıkları inceleniyor, veriler toplanıyor ve analiz ediliyor. Bunun sonucunda belirlenen anahtar kelimeler üzerine yapılan çalışmalar sayesinde de web sitenizin arama motorları tarafından yapılan sıralamalarda üst sıralarda yer alması sağlanıyor. Böylece gerçekten de potansiyel müşteri kitlenize, istediğiniz şekilde ve büyük bir oranda da satış garantisi elde ederek ulaşmış oluyorsunuz.

Elbette yapılacak olan SEO çalışmalarını da tam anlamıyla anlatmak için çok uzun bir süre ve çok uzun bir yazı gerekebilir. Bu konu hakkında bilgi edinmenin en kolay yolu, SEO üzerine uzmanlaşmış olan bir firmadan ya da danışmandan bilgi almak olacaktır.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Elka Seo     2016-08-09 Bu güzel paylaşım için teşekkürler
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar dörtlü çetedir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar dörtlü çetedir
Yargıtay 2'nci Hukuk Dairesi Başkanı'ndan çarpıcı yoksulluk nafakası açıklaması
Yargıtay 2'nci Hukuk Dairesi Başkanı'ndan çarpıcı yoksulluk nafakası açıklaması