Samsun Haber
Giriş Tarihi : 23-08-2021 19:59   Güncelleme : 23-08-2021 19:59

Bafra Belediyesi'nden Korona da konser

Bafra Belediyesi'nin korona vakalarının pik yaptığı bir dönemde ilçede konser düzenleyecek olması vatandaşları çileden çıkardı.

Bafra Belediyesi'nden Korona da konser

Ağustos ayı Türkiye'de son yılların en büyük felaketlerine sahne oldu. Güneyde yangınlar kuzeyde sel baskınlarında onlarca insanımız hayatını kaybederken, kimi insanlar evlerinden kimileri de işlerinden oldu.

TASARRUF TEDBİRLERİ GETİRİLDİ

Haziran ayında Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle belediyelere tasarruf tedbirleri adı altında İçişleri bakanlığı tarafından genelge gönderilirken belediylerin her türlü etkinlik, konser ve reklam harcamalarına kısıtlama getirildi.

SAMSUN MAVİ OLDU!

Korona vakalarında yaz aylarında hızlı bir artış yaşanırken Samsun'da il sağlık müdürlüğü ve vatandaşların duyarlı davranmasıyla sarıdan maviye dönerek Türkiye'nin korona ile ilgili mücadelesinde başarılı iller arasında yerini aldı.

UĞUR IŞILAK KONSERİ YAPILACAK

Bütün bu gerçekler ortadayken Bafra Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla ünlü sanatçı Uğur Işılak'a Bafra 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda konser programı düzenleme kararı aldı.  Kendi sosyal medya sayfalarından da halkı konsere davet etti. 

KORONA DA TASARRUF DA HİÇE SAYILDI!

Türkiye'de bunca felaketler yaşanıp korona vakaları halen pik seviyedeyken, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç'ın tasarruf tedbirlerini de hiçe sayarak böyle bir organizasyon düzenlemesi Bafra halkını ayağa kaldırdı.

KINIYORUZ, KABUL ETMİYORUZ!

30 Ağustos Zafer Bayramı bahanesiyle ağustos ayını gözü yaşlı geçiren Türk halkına yapılan organizasyonun hakaret derecesinde olduğunu sosyal medayadan dile getiren vatandaşlar; 'Durdurun bu organizasyonu. Böyle bir anlayışı reddediyoruz.' dediler.
'Böyle bir zamanda konser yapılacak olması bu milletin aklıyla alay etmektir.' diyen vatandaşlar; 'Kınıyoruz, kabul etmiyoruz, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç'ı sağduyuya davet ediyoruz.' diye konuştular.