19 ŞUBAT 2020 Çarşamba 22:09
Siyaset
Giriş Tarihi : 21-08-2019 23:40

Bakan Akar, ABD'li mevkidaşıyla telefonda görüştü

MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Savunma Bakanı Mark Esper ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, iki Bakan tarafından ‘Güvenli Bölgenin’ oluşturulmasına ilişkin planın birinci aşamasının bu günden itibaren başlatılması ile planlamanın ileriki aşamalarını ele almak amacıyla ‘Askeri Heyetlerin’ en kısa zamanda Ankara’da tekrar bir araya gelmeleri hususlarında mutabık kalındı.

Bakan Akar, ABD'li mevkidaşıyla telefonda görüştü

Milli Savunma Bakanlığı, Bakan Hulusi Akar’ın, ABD Savunma Bakanı Mark Esper ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini açıkladı. Buna göre, Bakan Akar tarafından görüşmede, Suriye’de Fırat’ın doğusunda ‘Güvenli Bölgeye’ ilişkin bilinen görüş ve beklentiler ifade edilerek, söz konusu bölgenin takvimde belirlenen esaslar çerçevesinde zaman kaybetmeksizin oluşturulmasının gerekliliği vurgulandı.

ASKERİ HEYETLER, TEKRAR ANKARA’DA BİR ARAYA GELECEK

Bu arada görüşmede iki Bakan tarafından Güvenli Bölgenin oluşturulmasına ilişkin planın birinci aşamasının bu günden itibaren başlatılması ile planlamanın ileriki aşamalarını ele almak amacıyla ‘Askeri Heyetlerin’ en kısa zamanda Ankara’da tekrar bir araya gelmeleri hususlarında mutabık kalındı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA