25 HAZİRAN 2019 Salı 11:20
Siyaset
Giriş Tarihi : 22-03-2019 18:32   Güncelleme : 22-03-2019 18:32

Bakan Soylu: İmzaladıkları sözleşmeyi kamuoyu bilecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "HDP eş başkanı diyor ki 'Kürdistanda biz kazanacağız. Batıda AKP ve MHP'ye kaybettireceğiz'. Yani 'Onların karşısında kim var, onlarla birlikte olup, bu iktidarı 31 Mart'ta büyük zafiyete uğratacağız'. Sözleşmeyi imzalamış bunlar. Sözleşmeyi nerede, nasıl imzaladıklarını önümüzdeki saatler içinde veya yarın kamuoyu bilecek" dedi.

Bakan Soylu: İmzaladıkları sözleşmeyi kamuoyu bilecek

İçişleri Bakanı Soylu, 31 Mart yerel seçimine yönelik çalışmaları kapsamında, Ankara'nın Güdül ilçesinde halka hitap etti. Çarşı Meydanı'nda, Güdül Belediyesi önünden seslenen Bakan Soylu, Türkiye'nin geçmişte çok büyük sıkıntılar çektiğini belirterek, "Amerika, Avrupa bize parmak sallayıp, 'Siz haddinizi bilin' mi demedi? 'Bu ülkeyi biz idare ediyoruz, siz kimsiniz?' mi demedi? Ekonomik saldırılar yapıldı. Şu minarelerden 'Tanrı uludur' diye ezan okundu. Ne fırsat buldularsa bizi köklerimizden ayırmaya çalıştılar, çocuklarımıza Kur'an-ı Kerim öğrettirmemek için ellerinden gelen her şeyi ortaya koydular. O sizi sürekli tehdit edenlere, 'İktidar olabilirsiniz, ama muktedir olamazsınız. Bu ülkeyi yönetemezsiniz' diyenlere karşı dik durdunuz" diye konuştu.

'AFRİN'E ÇATIR ÇATIR GİRDİK'

Afrin'de terör merkezi oluşturulmaya çalışıldığını dile getiren Soylu, "Hemen yanı başımızda, 'Zamanı geldiğinde oradan Türkiye'ye hücum ederiz' diye bir anlayış sergilediler. Kim destekledi? Amerika, Avrupa. Amerika dedi ki 'Afrin'e giremezsiniz'. Türkiye, eski Türkiye değil biliyor musunuz? Çatır çatır girdik Güdüllüler, çatır çatır girdik. Ardından ekonomik saldırılar, döviz saldırıları yaptılar. Sayın Cumhurbaşkanı'mız dünyaya bir mesaj iletti. Dedi ki 'Ey dünya size sesleniyorum; bu coğrafyada biz müsaade etmedikçe, biz karar vermedikçe kimseye oyun kurdurmayız'. Bunun gücünü sizden, millet iradesinden alıyoruz" dedi.

'SÖZLEŞMEYİ İMZALAMIŞ BUNLAR'

Türkiye'nin önünde 4,5 yıl seçim olmadığı için yeni tezgahın ortaya konulmaya çalışıldığını belirten Soylu, "HDP eş başkanı diyor ki 'Kürdistanda biz kazanacağız. Batıda AKP ve MHP'ye kaybettireceğiz'. Yani 'Onların karşısında kim var, onlarla birlikte olup, bu iktidarı 31 Mart'ta büyük bir zafiyete uğratacağız'. Sözleşmeyi imzalamış bunlar. Sözleşmeyi nerede, nasıl imzaladıklarını da önümüzdeki saatler içinde veya yarın kamuoyu bilecek. Bu memleketi nasıl tezgaha getirmeye çalıştıklarını, bu milletin gözü önünde belediye meclislerine nasıl PKK'lıları sızdırdıklarını, hangi anlaşmaları yaptıklarını, hangi kirli pazarlıklar yaptıklarını, hangi kirli ilişkilerin ortaya konulduğunu hep beraber görecekler" diye konuştu.

'BELEDİYELERE SIZDIRILIYORLAR'

'Millet ittifakı'nın Ankara ve İstanbul büyükşehir belediye başkan adaylarına yönelik eleştirilerde bulunan Bakan Soylu, "Son tespitlerimizle birlikte 325 PKK'lı, HDP'liyi belediye meclislerine, il genel meclislerine yazdılar. Bunlar kimler biliyor musunuz? PKK'dan ceza alıp, hapishanede yatanlar, PKK adına açlık grevi yapanlar, Apo ve PKK eylemlerine katılanlar, PKK için uyuşturucu ticareti yapanlar, haraç toplayanlar. En hafifleri bunlar. Her biri Ankara'da, İstanbul'da, İzmir'de her yerde görevlendirilip, belediyelere sızdırılıyorlar" dedi.

'KİRLİ SÖZLEŞMELERİ YAPANLARIN YÜZÜNE BİRER BİRER ÇARPIN'

HDP'nin Ankara'da, İstanbul'da ve seçime girmediği yerlerde vesayet koyduğunu kaydeden Bakan Soylu, şunları söyledi: 

"HDP ile PKK ile bu sözleşmeyi siz mi imzaladınız Güdüllüler? Ben size kimin imzaladığını söyleyeyim. Bu sözleşmeyi Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu imzaladı. Bana diyor ki 'Dünyanın ve Türkiye'nin en ahlaksız kampanyası yapılıyor'. Ahlaksız ben değilim, Temel efendi. Ahlaksız kimdir biliyor musunuz? Rahmetli Erbakan'ın milli görüşünü 2 milletvekili için PKK'ya satandır. Ahlaksız ben değilim. 'AK Parti gitsin, Türkiye huzursuz olsun' diye PKK ile kol kola girendir ahlaksız. Altında İYİ Parti'nin imzası var, Genel Başkan Meral Akşener'in imzası var. Altında FETÖ'nün imzası var, PKK’nın imzası var, Gezicilerin imzası var, 15 Temmuz'u yapanların imzası var ve altında Kemal Kılıçdaroğlu'nun imzası var. Şimdi PKK'lıları, HDP'lileri belediye meclislerine sızdırmaya çalışıyorlar. Ömer Öcalan diyor ki Apo'nun yeğeni, 'Şanlıurfa'da Saadet Partisi'ne oy verin'. Ey Temel efendi, biraz vicdanın varsa biraz ahlakın varsa 'Türkiye'de ben siyaset yapıyorum' diye sokağa çıkıp, adım atmazsın."

Bakan Soylu, belediye meclislerine giren PKK kökenli kişilerin, teröristlerin isimlerini sokaklara verme girişiminde bulunabileceklerini de dile getirerek, "Bu sözleşmenin altında sizin imzanız yok. Ne olur kirli sözleşmeleri yapanların yüzüne böyle birer birer çarpın, bu şerefli imzanızı 31 Mart'ta atın" dedi.

'BÖYLE ADAMA ANKARA TESLİM EDİLMEZ'

'Millet ittifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş hakkındaki iddialara da değinen Bakan Soylu, "Geçen akşam Mansur Yavaş'ı seyrettim televizyonda. Onu dinledikten sonra bir suçlunun telaşını gördüm. Ankara Büyükşehir Belediyesi böyle bir adama teslim edilemez. Hem 'Koltuğu alacağım' diye PKK'nın söylediklerine karşı bir tek söz söylemeyecek, dut yemiş bülbüle dönecek hem de paraya tamah edecek yüzde 10'culuk yapacak. Böyle bir adama Ankara teslim edilmez. Şu çek senetçileri, PKK'yı, yüzde 10'cuyu bulaştırmayın Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne, bulaştırmayın. Mehmet Özhaseki 25 yıl belediye başkanlığı yaptı, üzerinde bir tek iz yoktur. Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşına 31 Mart'ta güçlü bir destek verecek misiniz? Siz bize güç verin, Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye hedefine yürüsün" diye konuştu.

'PKK'YA EN BÜYÜK DARBEYİ VURUYORUZ'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Güdül'ün ardından Ayaş ilçesinde düzenlediği mitingde halka hitap etti. PKK terör örgütünün 13-14 yaşındaki çocukları zorla alıp dağa götürdüğünü ve tecavüz ettiklerini söyleyen Soylu, bunun hesabını soracaklarını belirtti. Bakan Soylu, "Antalya'da PKK'lı, HDP'lileri; CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi listelerine aldılar. Belediye meclislerine sokacaklar. Hangi pazarlığı yaptınız da 74 adamı Saadet, 201 adamı CHP, 27 tane adamı İYİ Parti listelerine koydunuz? O zaman biz mi yanlış yaptık, ahlaksız olan biz miyiz? Şehit olanlara, Bedirhan bebeğe ne diyeceğiz? Şu anda Kato'da, Gabar'da, PKK'ya tarihindeki en büyük darbeyi vuruyoruz. Terör örgütünün dağlardan burunlarını çıkartmıyoruz, şehirlerde kuş uçurtmuyoruz. O zaman vaz mı geçelim?" diye konuştu.

'DAĞLARDAN KAFALARINI ÇIKARAMAYACAKLAR'

Bakan Soylu, terör örgütünün uyuşturucu ticaretine de büyük darbe vurduklarını, 2 yılda 10 katrilyon liralık uyuşturucu ele geçirdiklerini ve örgütün şah damarlarını kestiklerini kaydederek, "15 bin terörist vardı dağlarda, 700 terörist kaldı. Son yılların bu konuda en güçlü dönemindeyiz. Bu İHA'larla havadan sıkıştırıyoruz ya, yerden de kahramanlarımızla nefes aldırmıyoruz. Şimdi İHA'lara öyle bir yazılım yaptık ki yerleştiriyoruz mayıs ayında, onlar havada gezecekler ya bunlar kafalarını çıkaramayacaklar artık kafalarını. Türkiye yüzdü yüzdü kuyruğuna geldi" dedi.

Millet İttifakı'nın Ankara'daki adayı CHP'li Mansur Yavaş hakkındaki iddiaları da dile getiren Süleyman Soylu, Yavaş'ın 20 milyonluk ödemenin gerçekleştirilmesi için iş takipçiliği yaptığını söyleyerek, "Dava alengirli, abidik gubidik işlerle Yargıtay'da kazanılıyor. Bir avukat iş takipçiliği yapıyor. Baroya sesleniyorum; Niye ses çıkarmıyorsunuz? Böyle defolu adamların Ankara'yı yönetmesine izin vermeyelim" ifadelerini kullandı.

'BU DERS VERME SEÇİMİ DEĞİL'

Türkiye'nin yarınlara umutlu bakabilmesi için güçlü olmak zorunda olduğunu vurgulayan Soylu, "Bu seçim ders verme seçimi değil, bu seçim güç verme, kudret verme, Türkiye'yi yarınlara güçlü bir şekilde getirme seçimi. 'Eyvah' para etmez ondan sonra. Çünkü bunlar Türkiye'ye adım attırmamak için yemin etmişler, bunları ancak hedeflerimize ulaşırsak, onların planlarını altüst edebiliriz. O da 50 gramlık oy pusulasıyla olur" diye konuştu.

'TOPU VERİN, KILIÇDAROĞLU'NUN KALESİNE ÇAKSIN'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın futbolcu geçmişine atıfta bulunarak "Top ayağına yakışıyor değil mi?' diye soran Süleyman Soylu, "Topu Tayyip Erdoğan'ın ayağına verin, Kılıçdaroğlu'nun kalesine 90'a bir çaksın. Boynumuzu Kandil'in önünde eğik bırakmayın. Şu FETÖ şarlatanına bizi güldürmeyin. Bunların hileleri var, arkada başka, önde başka. CHP ile HDP, Saadet nasıl bir sözleşme yapmış ortaya çıkacak önümüzdeki günlerde. Şu Kılıçdaroğlu'nu Ankara Büyükşehir'e sokmayacaksınız değil mi? Adamın ayağını bastığı yerde ot bitmiyor. Bunlar üç tane koyunu güdemezler. Üçünü de kaybederler" dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA