Samsun Haber
Giriş Tarihi : 15-08-2020 15:14   Güncelleme : 15-08-2020 15:14

Başkan Aksoy'dan Hasan Uzunlar'ın atamasına tepki!

Mustafa Kemal Atatürk'e ve MHP'ye hakaret ettiği için görevden alınmıştı...

Başkan Aksoy'dan Hasan Uzunlar'ın atamasına tepki!

10 Kasım'da Atatürk’e ve MHP’ye hakaret ettiği için Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekilliği’nden alınıp kınama cezası verilen AK Partili Hasan Uzunlar, İl Encümen Üyesi seçildi.

İyi Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, bu duruma isyan etti. Aksoy: "Bugüne kadar her fırsatta Kurucu değerler ile sorunu olduğunu hissettiren ve tarihi çarpıtarak yalan ve iftiralar ile siyaset yapmayı marifet sayanlara huzur yok" dedi. 

"BU ŞEHRİ DAHA FAZLA HUZURSUZ ETMEYİN"

Aksoy: konuyla alakalı "Bütün dünyada son yüz yılın en büyük lideri olarak saygı duyulan , bugün varlığını borçlu olduğumuz Cumhuriyet ve onun değerlerini büyük zaferler kazanarak bizlere emanet eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsına , onu savunan siyasi partilere ve bu ülkede kardeşçe yaşamak için duruşunu tavrını ebediyete intikal etmiş büyüklerimiz için gösteren duyarlı vatandaşlara inat , kendini bilmez bir şekilde hakaretler eden ve sonrasında daha da küçülüp niyeti ve suçu ortada iken inkar eden bir şahsiyetin gündemi meşgul edecek şekilde birden fazla mevkide görevlendirilmesi bizleri ziyadesi ile üzmüştür. Gerek Cumhur İttifakı ortağına , gerek partimize olmayacak sözleri de sarfeden bu kendini bilmez şahsiyetin kendi partisinde bile tepki ile karşılanan tutumuna rağmen mahkemece onanmış 10 aylık cezasını görmezden gelerek bu görevlere atanması . bu görevi veren kişilerin de aynı düşünceyi benimsediği ve desteklediği sonucunu çıkarır. Başkalarına her türlü iftira ve hakaretleri ödüllendirip , kendilerine en küçük haklı eleştiride bulunanlara yaşama şansı vermeyen bu düşünce yapısı bilmelidir ki değerlerini hiçe sayanların bu toplumun ahengini bozup huzurunu kaçırmaya hakkı yoktur . Bugüne kadar her fırsatta Kurucu değerler ile sorunu olduğunu hissettiren ve tarihi çarpıtarak yalan ve iftiralar ile siyaset yapmayı marifet sayanlara bu dünyada huzur hakkı ödeyebilirsiniz ama yediğiniz hakların sözde inandığınız fani dünyada size bir huzur vermeyeceği aşikardır . Tavsiyemiz bir an evvel bu yanlışınızdan dönün ve Kurtuluş mücadelesini veren bu şehri daha fazla gerip huzursuz etmeyin." şeklinde konuştu. 

Fotoğraf: Hasan Uzunlar