Samsun Haber
Giriş Tarihi : 31-05-2019 18:45

Başkan Kılıç mezuniyet coşkusuna ortak oldu

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Terme Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen 2018-2019 öğretim yılı mezuniyet törenine katılarak öğrencilerin ve ailelerinin heyecanına ortak oldu. 

Başkan Kılıç mezuniyet coşkusuna ortak oldu

OMÜ Terme Meslek Yüksekokulu'nda bu yıl mezun olan 85 öğrenci diplomalarını alarak mutluluklarını aileleriyle paylaşırken, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç'da öğrencilerin heyecanına ortak oldu. MYO Müdürü Doç. Dr. Erol Terzi ev sahipliğinde okul binasında gerçekleşen törene katılan başkan Kılıç, yeni mezunların yeni hayatlarını ve mezuniyetlerini kutladı. 

AYDINLIK GELECEĞİMİZİN TEMİNATI
Törende bir konuşma yaparak öğrenci ve velilere seslenen Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Bugün öğrencilerimizin öğretim hayatından sonra verimli olacakları, ülkemize katkı sunacakları ilk gün. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çok veciz bir sözü var “Yurt sevgisi ona hizmetle ölçülür.” Peygamber Efendimizde bir hadisi şeriflerinde “Vatan sevgisi imandandır” demiştir. Sizlerin bu çerçevede ülkemiz için, şehrimiz için çok güzel hizmetler üreteceğinize yürekten inanıyorum. Sizler bizim aydınlık geleceğimizin teminatısınız.” dedi.

TERME’YE AİDİYET DUYGUSUNU KAYBETMEYİN
Aileleri de tebrik eden Başkan Kılıç, "Bu gururu yaşadığınız için sizleri kutluyorum. Öğrenim süresince sizlere katkı veren hocalarımız ve ailelerinize teşekkür ediyorum. Sizleri bu şehirde ağırlamaktan onur, gurur duyduk. Bu şehre olan aidiyet duygusunu kaybetmeyin. Rabbim hepinizin yolunu, bahtınızı açık etsin. Terme ile ilgili güzel duygularınızı gittiğiniz her yerde Terme’nin temsilcisi olarak güzel duygularla yâd edin. Terme’yi unutmayın” diye konuştu.

Mezuniyet töreni protokol konuşmaları, diploma töreni ve kep töreni ile son buldu. Törene Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yanı sıra OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bekir Batı, MYO Müdürü Doç. Dr. Erol Terzi, KYK Terme Yurt Müdürü Fikri Sayılır, belediye meclis üyeleri Osman Mümin Ertan, Ahmet Kumbasar, öğretim görevlileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA