Samsun Haber
Giriş Tarihi : 07-07-2019 19:13

Başkan Kundak: Şehrim adına üzüntü duydum

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak esnafın can çekistiğini, resmi rakamlarla son 6 ayda iş yeri kapatan esnaf sayısında Samsun'un 1. sırada olmasının kaygı verici olduğunu söyledi.

Başkan Kundak: Şehrim adına üzüntü duydum

SAMSUNUMUZ İÇİN ÜZÜCÜ
TESK Başkanı Bendevi Palandöken'in son 6 ayda Samsun'da 245 esnafın kepenk kapattığını ve Türkiye'de Samsun'un 1. sırada geldiğini açıklamasının ardından CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak'tan sert tepki geldi. Her platformda Türk ekonomisinin kötüye gittiğini hatırlattıklarını ancak hükümetin bu konuda önlem almak yerine ekonomiyi daha da kötüye götürdüğünü ifade eden Kundak; 'Samsun adına açıklanan rakamlar gerçekten içimizi acıttı. Üstelik bu rakamlar ilk 6 ayın göstergesi. Samsun'un bu şekilde 1. gelmesi bizleri son derece üzmüştür.' dedi.

ESNAF CAN ÇEKİŞİYOR
Hükümetin hiç zaman kaybetmeden ekonomide acil önlemler alması gerektiğini belirten Kundak; 'Ekonomi yönetimi böyle devam ederse inanın ülkemizi çok zorlu günler bekliyor. Esnafımız ağır şartlar altında ezilirken adeta can çekişiyor. Samsun'un bu konuda ilk sırada olması ne kadar üzücü ise ülkemizin dört bir köşesinde aynı senaryo yaşanıyor. İcralarda karşılıksız çek senetlerde müthiş artış var. İnsanlarımız ekonomik bunalımlar nedeniyle intihar ediyorlar. Bunun vebalini kim ödeyecek. Yazıktır insanlarımıza. Bu böyle gitmez.' diye konuştu.

RANDEVU TALEP ETTİK
Samsun'da esnaf bu denli zorda iken gerek su zammı gerekse elektiriğe yapılan zamların kabul edilir olmadığını sözlerine ekleyen Kundak; 'Özellikle büyükşehir belediyelerinin başlıca görevi halkımızın hayatını kolaylaştırmak ve insanımıza hizmet etmektir. CHP olarak aylardır su zammının yanlış olduğunu haykırıyoruz. Ayrıca bu zammın geri çekilmesini istiyoruz. Hukuk mücadelemiz de sürüyor. Sayın başkanın acilen geri adım atıp su zammını çekmesini bekliyoruz. Bu konu da kendisinden randevu talep ettik. İnşallah olumlu cevap verir.' şeklinde konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA