Advert
Advert
Advert

Başkan Taşçı’dan davet; “Suçlamayı açıkla da, millet neyi savunduğunu öğrensin!”

Atakum Belediyesinin bir çalışanının, Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığı suçun ağırlığı sebebiyle görevinden uzaklaştırılmasıyla ilgili açıklama yapan il başkanına çağrıda bulunan Başkan Taşçı, “Açıklama yarım kalmış. Suçlamanın ne olduğunu da açıkla ki, neyin avukatlığını yaptığını millet görsün” dedi.

Başkan Taşçı’dan davet; “Suçlamayı açıkla da, millet neyi savunduğunu öğrensin!”
Advert

Bir siyasi partinin il başkanı tarafından yapılan ve Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan bir belediye çalışanının görevinden uzaklaştırılması konusunu içeren açıklamayı eksik bulduğunu söyleyen Başkan Taşçı, il başkanını konunun tamamını açıklamaya davet ederek, “Suç ve suçlama hakkında da bilgi versin, vatandaşlarımız konuyu tam öğrensin ve neyin avukatlığını yaptığını millet görsün” dedi.

Devam eden bir dava ile ilgili açıklama yapmanın suç teşkil ettiğini hatırlatan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum Belediyesi çalışanı bir kişinin, Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden soruşturması ve bu soruşturmadaki suçlamaların ciddiyeti nedeniyle görevinden uzaklaştırıldığı doğrudur. Bir siyasi partinin il başkanı bunu intikam duygusuyla yaptığımızı öne sürmüş ve gerçekle bağdaşmayan iddialarla açıklama yapmıştır. Devam eden bir dava hakkında konuşmayı etik bulmuyoruz. Hem yargılamayı etkilememek adına hemde anayasal sorumluluk gereği doğru olmadığından, bugüne kadar Ağır Ceza Mahkemesine devam eden bu davayla ilgili açıklama yapmadık. Ancak konuyu gündeme getiren ve asılsız iddiaları arkasına sığınarak bizi suçlayan o il başkanı, açıklamasını yarım bırakmasın. CHP’li Meclis Üyesi Mustafa Tüfek’in de kızı olan belediye çalışanının, hangi suçlama ile sanık sıfatında olduğunu açıklasın. Açıklasın ki hemşerilerimiz de hem belediye çalışanının hangi suçlamayla yargılandığını öğrensin hem de il başkanının hangi suçları savunduğunu, neyin avukatlığını yaptığını görsün” diye konuştu.

Siyasette, ‘çamur at izi kalsın’ mantığının 30 sene öncede kaldığını ifade eden Başkan Taşçı, bu tür boş iddialara bir daha yanıt vermeyeceğine de dikkat çekerek, “Atakum İlçesinde boşa geçirecek bir dakikamız bile yok. Meyve veren ağaç taşlanır misali, durmadan duraksamadan iftira ve iddia odaklı açıklamalar yapanları ciddiye almamız mümkün değil. Bizim için her eleştiri önemlidir. Biz eleştirilerden ders çıkartmayı biliriz. Ama sırf birileri gazetelere çıkmak istiyor, gündemde kalmak istiyor, kendisine milletvekilliği ya da belediye başkanlığı kazandırmak istiyor diye de her boş açıklamanın muhatabı olamayız. Siyasette başarı elde etmek isteyenler, çamur at izi kalsın mantığından uzak durmalı. Eğer illa ki bu milletin gönlünde yer edinmek istiyorsanız, bu kent için bir çivi çakın, bir proje hayata geçirin. Kenti için mücadele eden, birbirinden önemli projeleri hayata geçiren insanların üzerinden siyaset yapmayın. Bu taktik 30 sene öncesinde kaldı ve vatandaşlarımız nezdinde de kabul görmüyor” dedi.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
aylapalaoglu     2018-04-07 Sayın başkan sizde lütfen biz neden çekmekteyiz açıklasanızda bilsek bahçelerimizde ellerde kadeh 100 lerce insan fasıllar sazlar cazlar var seneler önce kazanılan kanunda var yemin ol sun saat 23 e geliyo beynimiz patladı camlar zangırdıyor bahçende istermisin yıkılmadı açık bahçelere kapalı raporuyla verilen müzik ruhsatını iptal edin diye yalvardık yenilendi neden geçen yılda öteki bahçeleri iki bld.zabıtalarının gözü önünde bar yaptılar ilahi adalete verdik hepinizi haklarımız haram olsun
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu: Hep beraber, huzur içinde yaşayacağız
Kılıçdaroğlu: Hep beraber, huzur içinde yaşayacağız
Bakan Varank: Bu coğrafyadaki terör bataklığını kurutmak üzereyiz
Bakan Varank: Bu coğrafyadaki terör bataklığını kurutmak üzereyiz