Spor
Giriş Tarihi : 03-07-2019 17:02   Güncelleme : 03-07-2019 17:31

BAŞKAN UYANIK TRANSFERDE İNCE ELEYİP SIK DOKUYOR!

Samsunpspor'da kongre sonrası transfer çalımalarına hız verilirken, Başkan İsmail Uyanık transferler konusunda temkinli davranıyor. 

BAŞKAN UYANIK TRANSFERDE İNCE ELEYİP SIK DOKUYOR!

Samsunspor'da transfer çalışmaları devam ederken, oluşturulacak olan yeni kadro da alınan her futbolcunun takımda banko oynamasını isteyen Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, geçen sene yapılan hataların tekrarlanmasını istemiyor. Geçtiğimiz sezon lige şampiyonluk parolasıyla başlayan ancak bazı futbolculardan istenilen performans alınamadığı için şampiyonluğa kaybeden Samsunspor yükseliş sezonunda taraftarlara şampiyonluk armağan etmek istiyor.

2. lig de para sorunu bulunmayan ender kulüplerden biri olan Samsunspor'un bulunduğu yeri haketmediğini her fırsatta dile getiren ve çıtayı 5 yıl içinde UEFA'da oynayacak bir takım olarak koyan Uyanık'ın yakın çevresine; 'ilk sene olması itibariyle taraftarlarımız şampiyon olamadığımız halde kulübü ve yönetimi sahiplendi. Bu sene şampiyon olamazsak bu durumu kimseye izah edemeyiz. Güçlü bir takım kurmak zorundayız. Bunun içinde karakterli ve yetenekli futbolcular alacağız.' dedi.

Samsunspor'un bulunduğu yeri kesinlikle haketmediğini ve Samsun'un bir futbol şehri olduğunu dile getiren Uyanık, özellikle şehrin yöneticilerinin Samsunspor'a sahip çıkmasından dolayı mutluluk duyduğunu her platformda ifade ediyor. Türkiye'nin yıldız yetiştiren ve çok sevilen bir kulübünde başkanlık yapmaktan onur duyduğunu söyleyen Uyanık; 'Bu sene kabus görmek istemiyoruz. Mazeret yok. Hem teknik heyet hem de futbolcular bunu ruhunda hissedecek.' diye konuştu.