Spor
Giriş Tarihi : 07-06-2020 21:42   Güncelleme : 07-06-2020 21:42

Başkan Yıldırım: 20 Ocak Anıtı'nı Biz Yapacağız

Yıkılan Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nun yerine Millet Bahçesi yapıldı. Geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleşen yere söz verilmesine rağmen 20 Ocak Samsunspor Anıtı'nın yapılmaması büyük tepkilere yol açtı. Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, "Biz tarihimize değer veren bir yönetim anlayışı içinde olup bu 20 Ocak Anıtını 19 Mayıs Stadyumu'nun önüne yapacağız! NOKTA" dedi.

Başkan Yıldırım: 20 Ocak Anıtı'nı Biz Yapacağız

Yıkılan 19 Mayıs Stadyumu'nun yerine yapılan Millet Bahçesi'ne söz verilmesine rağmen Samsunspor 20 Ocak Anıtı yapılmadan açılmasına sporseverlerin tepkisi devam ediyor. Medyada çıkan haberlere sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Yılport Samsunspor FK Başkanı Yüksel Yıldırım şunları söyledi; “Bu haberden de anlaşıldığı gibi verilen sözler yine tutulmuyorsa çok ayıp!. Demek ki bu işi de Cesur Yürek Başkan önderliğinde Samsunspor Kulubü Derneği yapacak! Biz tarihimize değer veren bir yönetim anlayışı içinde olup bu 20 Ocak Anıtını 19 Mayıs Stadyumu'nun önüne yapacağız! NOKTA”.

MİLLETVEKİLİ KARAASLAN NET KONUŞMUŞTU

Samsunspor taraftar grupları ve Samsunlu vatandaşlar, Samsunspor'la bütünleşmiş alana Kırmızı-Beyazlı kulübün değerlerini yaşatacak bir proje yapılması konusunda çağrıda bulunmuşlardı. Bu çağrıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan sessiz kalmamıştı. 

20 OCAK  ANIT SÖZÜ VERİLMİŞTİ AMA ...

30 Kasım 2018 tarihinde dönemin Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık'ı ziyaret eden Karaaslan, 20 Ocak 1989'da yaşanan elim kazayı en ağır şekilde atlatanlardan biri olan, eski futbolcu ve dönemin başkan yardımcısı Emin Kar'la birlikte Millet Bahçesi'nin yapıldığı alana gitmiş, kırmızı beyazlı camiaya "20 Ocak Anıtı" sözü vermişti.