Spor
Giriş Tarihi : 10-09-2021 19:50   Güncelleme : 10-09-2021 19:50

Başkan Yıldırım: 35 Milyon TL'yi bana niye ödettiniz?

Yılport Samsunspor'un Batıpark'taki altyapı tesislerine 35 Milyon TL harcadığını belirten Başkan Yüksel Yıldırım, "Resmiyeti olmayan bir yere neden harcama yapayım? Yazık günah değil mi? Kaçak yapı gibi duruyor" sözleriyle, Başkan Mustafa Demir'e atıfta bulundu

Başkan Yıldırım: 35 Milyon TL'yi bana niye ödettiniz?

Yılport Samsunspor'un Batıpark'ta inşaasına başladığı Mustafa Kemal Erkanat Samsunspor Altyapı Tesisleri'nin 10 yıllık sözleşme durumu yılan hikayesine döndü. Tesislerde çelik konstrüksiyonların, soyunma odalarının, tuvalet ve duş bölümlerinin altyapısının hazır olduğu alanda çivi çakılmıyor. Kırmızı-beyazlı genç futbolcular antrenmanlarına devam ederken, milyonluk yatırımın izinleri olmadığı için o şekilde atıl kalması tepkilere neden oluyor. Batıpark'ta Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ait alanda başlayan inşaatına bugüne kadar 35 Milyon TL gibi bir rakam ödeyen Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım çıktığı bir programda, "Resmiyeti olmayan bir yere neden harcama yapayım? Yazık günah değil mi? Kaçak yapı gibi duruyor" sözleriyle, Başkan Mustafa Demir'e atıfta bulundu.

KURUŞUNA KADAR HELAL OLSUN

Başkan Yıldırım, "Bugün Samsunspor'un altyapısında 10' yakın futbolcu milli takımlara seçiliyor. Bu inanılmaz bir başarı hikayesi. Samsunspor tarihinde olmadı. Şimdi bu çocukları vitrine çıkıyor. Bu akademi ne kadar önemli düşünün. Verdiğim para kuruşuna kadar helal olsun" dedi.

KAÇAK YAPI GİBİ DURUYOR

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'in; Samsunspor Kulübü'nün kongresinde, "10 yıllık tahsis meclisin yetkisinde" dediği altyapı tesisleri için meclisteki tam tersi açıklamalarına atıfta bulunan Yüksel Yıldırım, "Ben orayı bitiremedim. Sebebi de maalesef izinlerini alamadık. 'Bize 10 yıl izin verin, burası resmi bir hale gelsin' istedik. Şu anda kaçak yapı gibi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de 'kıyıdaki spor tesislerini yıkacam' dedi. Yazık günah değil mi? 'Neden boşuna paramı harcayayım' dedim bende" ifadelerini kullandı.

KONTEYNER GETİRECEĞİM

"35 milyon TL harcanan altyapı tesislerinde soyunma odaları, tuvalet, duş yok" diyen Başkan Yıldırım, şöyle konuştu; "Çocuklar orada maç yapıyor. Hocalar beni arıyor, 'Soyunma odamız yok, tuvaletimiz yok. Yarın kış gelecek. Bu çocuklar yağmurun, çamurun içinde antrenman yapacak. Nerede duş alacaklar. Tuvaletleri geliyor, yer yok yapamıyorlar. Onlara çözüm arıyorum. Konteynerler getireceğim. Taşınabilir duş, tuvalet, soyunma odası. Ben akademiye inanılmaz önem gösteriyorum. Rahmetli kardeşim Mustafa Kemal Erkanat'ı oranın başkanı yapmıştım. Adını verdim. Orada pırıl pırıl çocuklar yetişecek. Bugün Samsunspor, yarın Türkiye'de, Avrupa'da hatta milli takımlarda boy gösterecekler. Benim hedefim geleceğin Samsunspor'unun temellerini atmak."  Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, "Resmiyeti olmayan bir yere neden harcama yapayım? Yazık günah değil mi? Kaçak yapı gibi duruyor" dedi.

SAHİLLERDEKİ TÜM SPOR TESİSLERİNİ KALDIRACAĞIZ

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Samsunspor Kulübü'nün kongresinde, "10 yıllık tahsis meclisin yetkisinde" dediği Samsunspor Altyapı Tesisleri için meclisteki konuşmasında tam tersi açıklamalarda bulunmuş, "Öyle bir kararı meclise getirmeyi biz uygun görmeyiz. Samsunspor'a Petrol Ofisi'nin orada dolgu alanı protokol ile tesis yapılmak üzere tahsis edilmiş. Buyursunlar yapsınlar. Yapmıyorlar" demişti. Başkan Mustafa Demir, Samsunspor'un kullandığı Nuri Asan Tesisleri ve Batıpark'taki Mustafa Kemal Erkanat Altyapı Tesisleri'nin yer aldığı sahil şeridindeki diğer spor tesislerini hedef alarak, "Sahillerdeki tüm spor tesislerini kaldıracağız" ifadelerini kullanmıştı.  Samsunspor Altyapı Tesisleri'nin inşaatı sırasında çelik konstrüksiyonlar monte edildi. Soyunma odaları, tuvalet ve duş bölümlerinin altyapısının hazır olmasına rağmen çivi çakılmıyor. Milli takımlara seçilen genç futbolcular antrenmanlarına tüm imkansızlıklara rağmen devam ederken, milyonluk yatırımın izinleri olmadığı için o şekilde atıl kalması tepkilere neden oluyor.

Kaynak Hedef Halk Gazetesi