Spor
Giriş Tarihi : 26-04-2020 16:27   Güncelleme : 26-04-2020 16:45

Başkan Yıldırım, kafasındaki takım modelini açıkladı

Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım, Süper Lig'de mücadele edecek takımın temellerini attıklarını söyledi. Başkan Yıldırım, "Hedefimiz Dortmund, Leipzig ve Salzburg gibi genç futbolculardan kurulu topa basan, koşan, ısıran ve tribünleri coşturan bir kadro kurmak" dedi.

Başkan Yıldırım, kafasındaki takım modelini açıkladı

 Yılport Samsunspor'un başarılı başkanı Yüksel Yıldırım, Akşam Gazetesi'nde yer alan röportajında Süper Lig'de uzun yıllar yer alacak ve başarıdan başarıya koşacak bir takımın temellerini attıklarını söyledi. Hedeflerinin Dortmund, Leipzig ve Salzburg gibi genç futbolculardan kurulu topa basan, koşan, ısıran ve tribünleri coşturan bir kadro kurmak olduğunu söyleyen Başkan Yıldırım şunları söyledi; 

PASTAYI İYİ  YAPMAK GEREKİYOR 

"İlla şampiyonluk peşinde değiliz. Samsun bir futbol şehri. Güzel bir stadı ve büyük bir taraftarı var. İyi bir altyapı ve futbol akademisi var. Her şeyi olan bir kulüp, bize sadece pastayı iyi yapmak kalıyor. Sivas’tan, Samsun’a 2.5 yaşındayken ailece geldik. Samsun’u kendimize memleket edindik. Tüm eğitimimi Samsun’da gördüm. 

GÖNLÜM  RAZI OLMADI 

Rahmetli babam ve küçük kardeşimin mezarları da Samsun’da. Samsun’a benim vefa borcum vardı. Samsunspor’un armasındaki Atatürk bizim için çok önemli. Kapanıp gitmesine gönlüm razı olmazdı. Tüm borcu yüklenerek bu işe girdim. Allah’ın izniyle ve alnımın akı ile inşallah bu işten de başarı ile çıkacağım."