Spor
Giriş Tarihi : 27-07-2020 17:30   Güncelleme : 27-07-2020 17:30

Başkan Yüksel Yıldırım: Futbolcunun elinde beni oyuncak yapamazlar

"Bahattin Köse'nin ihtiranı karşılık ya gönderme kararı alacağız ya da bizim teklifimizi oyuncu kabul edecek. Samsunspor olarak geri adım atma durumumuz yok; çünkü diğer oyunculara haksızlık yapmış oluruz. Ben de böyle bir hava vermek istemiyorum yani; futbolcu ihtarı çekti başkan geri adım attı parasını ödüyor. Yok böyle bir dünya. Gerekiyorsa biz pire için yorganı yakarız. Samsunspor'da kural budur"

Başkan Yüksel Yıldırım: Futbolcunun elinde beni oyuncak  yapamazlar

 Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım, alacakları için kulübü TFF'ye şikayet eden Bahattin Köse konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Yıldırım'ın o flaş açıklamaları; "Bahattin ile bugün görüşeceğim çünkü ne yaptığını anlamamız lazım. Çünkü biz Bahattin'i hakikaten sevdik. Samsun'un evladı gibi bağrımıza bastık ama maalesef o yanlış yönlendirilmelerle farklı düşüncelerle; İsmail Uyanık döneminde yapılmış 3 yıllık anlaşmada alacağı paranın yüzde 65'i 1 Temmuz'da ödeniyor, tamamı. Böyle hiçbir futbolcuyla sözleşmemiz yok şu anda takımda. 

PARA İÇİN GELEN OYUNCU GELMESİN

Bahattin bunda ısrarcı ve 1 Temmuz'da parasını istedi. Biz dedik ki; daha henüz ligler bitmedi. Bize ihtar çekti şimdi bizim 30 günlük süremiz var ama kendisiyle bir kez daha konuşup bu durumu  iyi ya kötü bir şekilde sonlandıracağız. Ben Samsunspor Kulübü Başkanı olarak asla bu tür şeylere taviz vermeyeceğim. Futbolcuların elinde beni oyuncak yapamazlar. Buradan söylüyorum; Türkiye'de ki tüm futbolculara söylüyorum sadece Bahattin'e değil. Samsunspor'a gelipte ben para için geliyorum, para için oynuyorum diyorsa gelmesin. Şunu söyleyeyim; bizim takımda bulunan oyuncuların 1 kuruş alacağı yok. Maç başılar, primler, garanti paralar ödendi. Bir tek ödemediğim var şampiyonluk pirimi. Manisa - Tuzla maçı bitsin bir görelim. Kim çıkıyor ona göre paraları ödeyeceğiz. Kalan ve giden oyuncularımıza şampiyonluk primi vereceğiz. 

BAHATTİN'İN KURUŞ ALACAĞI YOK 

Bugün Bahattin'in bizden bir kuruş alacağı yok. Tek istediği önümüzdeki sezonun alacağı 2 milyon TL'nin yüzde 65'i olan 1.3 milyon TL'sini 1 Temmuz'da hesabına yatırılmasını istiyor. Daha lig bitmedi. Biz dedik UEFA, FIFA  ve TFF talimat yayınladı; kulüp tek futbolcuyla değil; tüm takımla pazarlık yaparsa ve bunlarla aynı teklifi yaparsa, UEFA, FIFA ve TFF kulübü destekliyor. Ama ben gidip bir iki oyuncuyla yaparsam federasyon futbolcuyu destekliyor. Biz tüm takıma yeni sezonun ödemeleri 1 Eylül'de başlıyor dedik herkes kabul etti. Bir tek Bahattin etmedi. Böyle olunca oyuncumuz bize ihtar çekti şimdi biz de bu ihtira karşılık ya gönderme kararında karşılık vereceğiz ya da bizim teklifimizi kabul edecek. Bizim geri adım atma durumumuz yok çünkü diğer oyunculara haksızlık yapmış oluruz. Ben de böyle bir hava vermek istemiyorum yani; futbolcu ihtarı çekti başkan geri adım attı parasını ödüyor. Yok böyle bir dünya. Gerekiyorsa biz pire için yorganı yakarız. Samsunspor'da kural budur."