Spor
Giriş Tarihi : 27-03-2020 13:30

Başkan Yüksel Yıldırım: Şampiyon olmamız engellenemez

Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım, "Bizim tekrar bu ligde kalmamız söz konusu olamaz. Gerekiyorsa haklarımızı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve FİFA’da ararız. Samsunspor’un bu seneki şampiyonluğunu kimse engellememesi lazım. Buna TFF de dahil" dedi.

Başkan Yüksel Yıldırım: Şampiyon olmamız engellenemez

Yılport Samsunspor Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım, katıldığı bir radyo programında liglerin durumu ile sonrasında ki süreçte hedefleriyle ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. Kırmızı beyazlı ekibin Başkanı Yıldırım, liglerin yeniden başladığı anda çıkışlarını kaldığı yerden devam ettirip, yarım kalan şampiyonluk hayallerini tamamlamak için mücadele vereceklerini söyledi. Türkiye'nin büyük dikkatini çeken Başkan Yıldırım konuk olduğu programda şunları söyledi; 

İYİ BİR HAVA YAKALADIK 

"Kadroda bir mühendislik yapıyoruz. Samsunspor’u ileride Türkiye görecek. Biz bir farklılık oluşturacağız. Türkiye’de tam manasıyla yapılmadı yapılamıyor. İleride Türkiye’nin ender takımlarından biri olacak. Bu başarının baş mimarı Ertuğrul hocamız. Ondan sonra da yaptığımız transferler ve oyuncular bu uyuma adapte oldular. Ekip olarak çok iyi konuma geldik. Tam bir kolej takımı gibi kenetlendi. Yedek kulübesinde oturan arkadaşlar bile takımla birlikte sahada oynuyormuş gibi bir pozisyondalar. Herkes hazır, alınma, küsme yok. 

HİÇ BİR GÜÇ BİZİ BURADA TUTAMAZ 

Bu sene mükemmel bir birliktelik yakaladık. Bunun sonu artık şampiyonluk. Samsunspor vizyonunu, misyonunu ve değerlerini yeni baştan belirledi. Artık biz bu 3 tanım altında hareket ediyoruz. Bizim ilk amacımız bu ikinci ligden bir an önce çıkmak. Bunu inşallah ligler tekrar başladığı zaman çıkacağız. Başlamazsa da biz artık 10 puan farkla artık herkesin bizi şampiyon gibi görüyor. Bizim tekrar bu ligde kalmamız söz konusu olamaz. Gerekiyorsa haklarımızı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve FİFA’da ararız. 

SÜPER LİG'İ FAZLASIYLA HAK EDİYORUZ

Samsunspor’un bu seneki şampiyonluğunu kimse engellememesi lazım. Buna TFF de dahil. Biz birinci lige çıktığımızda bizim ilk hedefimiz Süper Lige çıkmak olacak. Bunun için biz tekrar kadro mühendisliği yapacağız. Biz şu an aksayan yerlerimizi biliyoruz. Elimizde çok iyi oyuncular var. Bunları yeni gelecek yabancı oyuncularla karma yapıp birinci ligden Süper Lig’e çıkaracağız. Ondan sonra bizim esas hedeflerimiz başlıyor. Süper Lig’de bizim yapmak istediğimiz Avrupa kupalarına gidebilmek.”