19 AĞUSTOS 2019 Pazartesi 23:30
Siyaset
Giriş Tarihi : 30-01-2019 14:38   Güncelleme : 30-01-2019 14:38

BEDRİ YAŞAR’DAN SİTEM: “YOĞUN BAKIMLARDA YER YOK!”

Son dönemlerde artış gösteren “yoğun bakımda yer bulma” sorununa İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar’dan tepki geldi.

BEDRİ YAŞAR’DAN SİTEM: “YOĞUN BAKIMLARDA YER YOK!”

Geçtiğimiz günlerde akşam saatlerinde kendisine gelen bir telefon üzerine yoğun bakım aradıklarını ve sabah saatlerinde yoğun bakım aradıkları hastayı kaybettiklerini belirten Yaşar sağlıkta yaşanan sorunlara ilişkin açıklamada bulundu.

Hastalar acillerde, sedyelerde açılacak yoğun bakım yatağı bekliyor!

  Yaşar, özellikle kış aylarında yoğun bakım yatağı ihtiyacının krize döndüğünü, bazen bir yandan 112 Acil Çağrı Merkezi yoğun bakım yatağı ararken, diğer yandan ailelere “Siz de bakın” dendiğini ifade ederek: “Hastalar acillerde, sedyelerde açılacak yoğun bakım yatağı bekliyor.” dedi.

 Eleştirilerine yaşadığı bir olaydan örnek vererek devam eden Yaşar şunları söyledi: “Arkadaşlar, hangi saat olursa olsun 112'yi arayın! Ben birkaç gün önce aradım, kalp krizi geçiren bir hemşehrimiz evinden Keçiören'deki Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Hasta sahibi beni aradı, ben hastaneyi aradım. Başladık yoğun bakımları aramaya. 112 sizi Koordinasyon Merkezine bağlıyor, diyor ki: "Bütün hastanelerin yoğun bakımları bizde var." Başlıyor sormaya: "Hangisine gider, hangisinde yer var?" İnanın, iki-üç saat yoğun bakımlarda yer bulmanın imkânı yok. Kalp krizi geçiren bir hastayı bizzat takip eden birisi olarak söylüyorum. Aynı şekilde, beyin kanaması geçiren hastalarda da durum farklı değil. Sıralı hasta diye GATA'ya gönderildi hastamız. Maalesef, sabah saat sekizde de hastayı kaybettik. Yani realitelerle hükümetin açıklamaları arasında çok ciddi farklar var. Bu sadece yaşadığımız iki gün önceki bir olaydı. Bu olayı onlarca kere de yaşadık, bunun da altını çizmek istiyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA