Advert

BORSA MESLEK YÜKSEKOKULU, KEP ATTI

​Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksek Okulu'nun 6 bölümünden bu yıl mezun olan 630 öğrenci için tören düzenlendi. Çarşamba Adapark alanında düzenlenen mezuniyet töreni, geleneksel kep atma töreniyle sona erdi. Okul dereceye giren ilk üç öğrenciyi ise Çarşamba Ticaret Borsası, altınla ödüllendirdi.

BORSA MESLEK YÜKSEKOKULU, KEP ATTI

Mezuniyet törenine; Çarşamba Kaymakamı Mustafa Güney, Çarşamba Belediye Başkan vekili Fahri Dalgıç, OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. İsmail Aydemir, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, Öğretim Görevlileri, Çarşamba Ticaret Borsası Meclis Başkanı Hacı Toraman, Yönetim Kurulu Üyesi Sezai Atsan, Genel Sekreter Eftal Yetimoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Sercan Yaşar, davetliler ve aileler katıldı.

6 AYRI BÖLÜMDE 2 BİNİN ÜZERİNDE ÖĞRENCİ

Tören, bu yıl mezun olan Yüksek Okulun 6 ayrı bölümünden 630 öğrencinin marşlar ile alana girişiyle başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İsmail Aydemir yaptı. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı mezuniyet törenine katılanları selamlayan Aydemir,  2002 yılında 240 öğrenci ile iki bölümde eğitim öğretimine başlayan okulun bugün 6 ayrı bölümde 2 Binin üzerinde kişinin eğitim öğretim gördüğü bir yüksekokul haline geldiğini açıkladı.  Aydemir,”Yüksekokulumuzun bu değişim ve gelişimine katkı sağlayan öncelikle Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğüne, binanın yapılmasını sağlayan Borsa’nın eski ve yeni başkanları Mithat ve Kazım Yılmaz beyefendilere ve her zaman katkısını yanımızda gördüğümüz Sayın Belediye Başkanımız Hüseyin Dündar’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmasında öğrencilere de seslenen Yüksekokul Müdürü Aydemir,  “Sevgili öğrenciler, ülkemizin kalkınabilmesi için ara eleman ihtiyacımızı karşılayan yüksekokulumuzdan derslerini başarıyla tamamlayarak mezun olmaya hak kazandınız. Sizlere gelecek hayatlarınızda başarılar diliyor, sizleri ve ailelerinizi kutluyorum” dedi.    .

ÖNCE İYİ İNSAN

Çarşamba Kaymakamı Mustafa Güney, törende ki konuşmasında ilk önce ailelere seslenerek, “Değerli aileler, sevincinizi paylaşıyoruz” dedi. Devletin üniversiteler için büyük para harcadığının altını çizdikten sonra öğrencilere dönen Güney, “Değerli gençlerimiz sizlerden ilk önce beklentimiz topluma faydalı olmak için hangi işte olursanız olsun iyi insan olun. Önce beşeri sermayemizi güçlendireceğiz. Mezun olan kardeşlerimiz hepinize başarılar diliyorum. Tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

BORSA ÖDÜLLENDİRDİ

2017–2018 Eğitim-öğretim yılında, OMÜ Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksek Okulu’nda; Bilgisayar Teknolojileri Bölümünden Gökhan Çavuş okul birincisi, aynı bölümden Metin Yıldırım okul ikincisi, Muhasebe ve Vergi Bölümünden Nazlı Altınkaynak’ın ise okul üçüncüsü oldukları açıklandı. Okul sonunda başarıları ile dereceye giren İlk üç öğrenciyi de Çarşamba Ticaret Borsası altın ile ödüllendirdi. Öğrencilere hediyelerini Çarşamba Ticaret Borsası Meclis Başkanı Hacı Toraman, Yönetim Kurulu Üyesi Sezai Atsan ve Genel Sekreter Eftal Yetimoğlu taktim etti. Öğrenciler diplomalarını da protokol üyelerinin ellerinden aldılar. Programın sonunda öğrenciler hep birlikte geleneksel olarak kep attılar.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otomobil TIR'ın altına girdi: Aynı aileden 4 kişi öldü
Otomobil TIR'ın altına girdi: Aynı aileden 4 kişi öldü
CHP 70 belediye başkan adayını açıkladı
CHP 70 belediye başkan adayını açıkladı