Güncel
Giriş Tarihi : 21-11-2020 13:30   Güncelleme : 21-11-2020 13:30

BREZİLYA POPOSU İLE KALÇALARINIZ KIVRIMLI HALE GELİYOR

BREZİLYA POPOSU İLE KALÇALARINIZ KIVRIMLI HALE GELİYOR

Brezilya Poposu (BBL) (Brezilian Butt Lift) adı verilen popo şekillendirme yöntemi kadınların her zaman istediği ve özlediği yuvarlak, dik ve kalkık kalçalara sahip olmasını sağlıyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op.Dr. Leyla ARVAS, Quartz Clinique’te detaylandırdığı Brezilya Popo Operasyonu hakkında bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaştı;

Brezilya Poposu Nedir?

Güzellik anlayışı yüzyıllar içinde değişse de bazı kavramlar hep aynı kalmaktadır. Brezilya poposu görünümü yani Brezilian Butt Lift adı verilen dışarıya doğru çıkık, yuvarlak ve kalkık kalçalar hiçbir zaman modasını yitirmemiş algılardan bir tanesidir. Erkekler olsun kadınlar olsun genel güzellik anlayışında büyük göğüsler ve iri kalçalar vardır. İri kalçalar kadınlarda östrojen hormonlarının artmasını sağlarken, erkeklerde ise testesteron hormonlarını harekete geçirici özelliktedir.

Brezilya kadınların popo yapısı kadınların hayalini kurduğu kalkık ve yuvarlak biçimdedir. Brezilya Poposu estetiği ile kadınların hayallerini süsleyen bu uygulamanın nasıl yapıldığı, kalıcılığı, iyileşme süresi hakkında sizlere bilgi vereceğim.

Brezilya Poposu Nasıl Yapılır?

Brezilya Popo Estetiği genel anestezi altında yapılan bir operasyondur. Operasyondaki asıl hedef kişinin bel, karın, sırt bölgesi gibi bölgesel yağlarının liposuction yöntemiyle alınarak popo bölgesinde belirlenen yerlere transfer edilmesidir.

Bölgesel yağlar liposuction işlemiyle alındıktan sonra özel bir işlemle kök hücreden zengin hale getirilir. Enjeksiyon için hazır hale getirilen yağlar daha önceden cerrahın belirlediği alanlara transfer edilir. Poponun hacimli ve doğal bir yuvarlaklığa sahip olması cerrahınızın profesyonel yetkinliğe sahip olmasıyla paraleldir.

İyileşme Süresi Uzun  mudur?

Brezilya Poposu uygulamasında kullanılan gerek liposuction işlemi olsun gerekse enjeksiyon yöntemi olsun iz bırakmayan işlemlerdir. Operasyon ayaktan tedavi dediğimiz şekilde gerçekleştiği için, işlemden hemen sonra hastanın yürüyerek ave gitmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Operasyondan sonra kalça bölgesinde uygulama yapılan bölgelerde ağrı görülmesi oldukça normaldir. Op.Dr. Leyla Arvas, operasyondan sonra oluşabilecek ağrıları azaltmak için ağrı kesici reçete etmektedir. Brezilya Poposu operasyonundan sonra en az iki hafta boyunca kalça üzerine oturulmamalı ve sırt üstü kalça altta kalacak şekilde yatılmamalıdır. İki hafta boyunca yüzüstü yatış pozisyonunda uyumalı ve oturmak zorunda kaldığınız durumlarda kalça için özel tasarlanmış aparatların üzerine oturabilirsiniz. Normal alışık olduğunuz oturma düzeni için iki ay bekleme süresi olduğunu belirtmek isterim.

Brezilya poposu estetiğinde alınan ne nakledilen yağ miktarıyla beraber hastanın fiziksel özellikleri de değerlendirilmektedir. Yaklaşık olarak bir ay kadar süren iyileşme sürecinde popo şekillendirilmeden sonra takılan özel tasarımlı korse giyilmesi tavsiye edilir. Bu korse beli saran ancak popoyu baskı altına almadan şekillendiren bir yapıdadır. Özel popo masajlarının operasyondan bir süre sonra yapılması tavsiye edilir. Net sonuçlar 6 ile 9 ay arasında görülmektedir.

 

Brezilya Poposu Kalıcılığı var mı?

Brezilya Poposu Operasyonunda nakledilen kök hücreden zengin yağlar, doğru bölgeye, doğru teknik  ve miktarda verildiği zaman kalıcılığı artmaktadır. Kalıcılığın uzun süreli olması için kişinin kilo kontrolünü yapması, aşırı kilo vermemesi gerekir. Yağlar ne olursa olsun bir kısmı eriyebilmektedir. Bu oran %30 ile %50 arasında değişmektedir.  Bu bakımdan operasyon sırasında kalçaya bir miktar daha  fazla yağ enjekte edilmektedir. Fazla yağ enjeksiyonuna rağmen popoda erime olursa yağ enjeksiyonu tekrar edilebilir.

Brezilya Poposu Hakkında Fiyat Bilgisi Alabilir Miyim?

Brezilya Poposu Fiyatları hakkında fiyatlandırma yapılması mümkün olmamaktadır. Sağlık Bakanlığından onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyatlar hakkında açıklama yapmaları yasal değildir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op.Dr. Leyla ARVAS ’ın yapacağı Brezilya Popo Ameliyatı ile kalkık ve yuvarlak popolara rahatlıkla ve zahmetsizce sahip olabilirsiniz. Brezilya Popo Operasyonu hakkında bilgi almak ve aklınıza takılan soruları sormak için Nişantaşı Quartz Clinique +90 212 241 46 24 nolu telefon numaramızı hemen arayarak bizlere ulaşabilirsiniz.