Güncel
Giriş Tarihi : 17-12-2020 20:02   Güncelleme : 17-12-2020 20:02

Bursa Avukatlık Hizmetleri

Hukuki anlamda ortaya çıkmış olan tüm anlaşmazlık ve sorunların, yasalara uygun bir biçimde çözülmesi için görev yapan meslek grubuna avukatlık adı verilir.

Bursa Avukatlık Hizmetleri

Proaktif çözümlerin alınması davada istenilen sonuca ulaşmayı sağlayacaktır. Bursa avukatlık bürosu hizmetleri kapsamında birçok avukatlık ve hukuk bürosu müvekkillerine destek vermektedir. 

Faaliyet Alanları

Ticaret ve şirketler hukuku alanında hizmet veren, şirketlerin kuruluş ve tasfiye dönemleri arasındaki tüm süreç boyunca istenilen hukuki desteği müvekkillerine başarılı bir biçimde sağlanmalıdır. Devralma ve birleşmeler hukuku, kira hukuku, iş hukuku, gayrimenkul ve inşaat hukuku ve icra hukuku gibi diğer faaliyet alanları da bir hukuk danışmanlık hizmeti arasında yer almaktadır.  Bunların dışında araç değer kaybı, hasar değer kaybı, icra avukatı, kira sözleşmesi çatışmalarında kira avukatı gibi konuları günümüzde en çok sıkıntı yaşanan olayların başında gelmektedir.

Dava Süreçlerinin Yönetilmesi

Dava açma belli koşulların sağlanmasından sonra gerçekleştirilen bir işlemdir. Bunu yapabilmek için dilekçe yazılması ve kurallara uygun bir biçimde doldurulması en temel kuralların başında gelir. Görevli ve yetkili mahkemenin doğru olarak seçilmesi gerekir. Gider avansı ve harçların ödenmesi ise diğer işlemlerdir. Tüm bu sürecin doğru şekilde yönetilmesi büyük önem arz eder.

Gerekli desteğin verilmesi, hata yapılmasının önüne geçmektedir. Bir dava açabilmek için avukat tutma zorunluluğu söz konusu olmasa da, böyle hallerde sürecin çok zor yürütüldüğü bilinen bir gerçektir. Bundan dolayı gerekli desteğin alınması, dava açacak kişi ve kurumlar için birçok avantajı da beraberinde getirecektir.

Danışmanlık Hizmetleri

Hem kurumlara hem de kişilere sağlanan danışmanlık hizmetleri, farklı birçok süreci içermektedir. Hukuki danışmanlık; şahısların karşı karşıya kalabilecekleri olası mağduriyetlerin önüne geçmektedir. Etkili olmasının yanı sıra son derece hızlı bir biçimde çözümler üretmektedir. Yaşanan sorunlara dair en doğru bilgileri almak ve bunun sonrasında problemin sonlanmasını sağlamak mümkündür. Aynı zamanda olası sonuçların değerlendirilmesi, gerekli tespit ve analizlerin yapılması bu işlemin bir parçasıdır. Dava süreçleri, hukuki işlemler konusunda uzman bir avukattan bilgi alabilirsiniz.