Samsun Haber
Giriş Tarihi : 06-08-2020 19:07   Güncelleme : 06-08-2020 19:07

ÇADIR RESTAURANT MARKA OLMA YOLUNDA

Samsun'da hizmet sektörünün önde gelen isimlerinden Çadır Restaurant 40 yıllık birikim ve tecrübesiyle lezzet ustalarının elinde hayat buluyor.

ÇADIR RESTAURANT MARKA OLMA YOLUNDA

Samsun-Ankara Yolu 18.km'sinde faaliyet gösteren Çadır Restaurant  sahiplerinden Mehmet Yılmaz, 40 yıl önce yine bir çadırda başlayan serüveni samsunhaber.com'a anlattı.

1980 yılında babaları Lütfi Yılmaz tarafından kurulan firmanın babadan oğula aralıksız 40 yıldır devam ettiğini belirten Yılmaz; 'Biz Çadır Restaurant olarak 1980’li yıllardan bu yana süregelen, yaklaşık 40 yıldır anne, baba, dede ve torunların sırt sırta vererek, alın teriyle bu günlere erişmiş , müşterilerimizin güvenini, sevgisini kazanmış olan mütevazi bir aileyiz. Önce insanımıza saygıyı, kaliteli hizmet vermeyi ve yaşadığı şehre hizmet etmeyi özümseyen bireyler olarak insanımıza yatırım yaparak bugünlere geldik bundan sonra da aynı inanç ve şevkle yolumuza devam edeceğiz.' dedi.
Bir el arabası üzerinde yol kenarından geçen misafirlere tavada sucuklu ve peynirli yumurta, melemen gibi aparatif yiyecekler yaparak ilgi odağı olduklarını belirten Yılmaz; '  İlginin artmasıyla birlikte kendimizi geliştirmek amacıyla brandadan bir çadır yaparak içerisine el arabamızı koyduk. Bu insanlarımıza sevimli geldi. Müşteri potansiyelimizin daha da artması sonucunda yerimizin yetersiz kaldığını düşünerek sabit bir mekan yapma gerekliliği doğdu. Yaklaşık 300 m2 lik alan inşa ederek yemek çeşitliliğimizi arttırdık ve halkımıza ciddi hizmet vermeye başladık.' diye konuştu.

Kuzu ızgara, köfte ızgara, melemen, saç tava, pide çeşitleri, kahvaltı çeşitleri, kuzu çevirme, künefe, sütlaç gibi değişik yemeklerle hizmet vermeye devam ettiklerini ifade eden Yılmaz sözlerini şöyle tamamladı:  'Her geçen çeşitlerimizi artırarak üzerine koyarak büyümeye, Samsun'un en lezzetli ızgara çeşitlerini yapmaya özen gösterdik. Bugün içerisinde bulunduğumuz yaklaşık 1500 m2 lik mekanı inşaa ederek daha geniş bir kitleye hizmet vermeye devam ediyoruz. Samsun halkına hizmet etmekten büyük bir keyif aldıımız gibi yeni dönem de yine halkımızdan gelecek talepler doğrultunda bu şehre daha nice senelerde hizmet etmeye devam etmekistiyoruz.'