Güncel
Giriş Tarihi : 15-02-2021 12:18   Güncelleme : 15-02-2021 12:18

Camlı dosya dolabı modelleri nerelerde tercih edilir?

Çoğu zaman evrakları depolamak için kullanılan dolaplar ufak ve yeteri kadar saklama kapasitesi bulunmadığı için yeni bir dolaba ihtiyaç duyulur. Bu durumda size büyük ve yüksek kapasiteli dosya arşiv dolabı gerekiyor. İhtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayacaktır.

Camlı dosya dolabı modelleri nerelerde tercih edilir?

Bu dolapların rafları yaklaşık 40-50 kilogram civarında ağırlık taşımaktadır. Evraklarınızı daha rahat depolama alanı yaratır. Evraklarınız dışında eşyalarınızı bile saklayabilirsiniz. Ağır eşyaları da taşıma imkanı olan bu dolaplar eşyalarınızı muhafaza edecektir. Herhangi bir aksiliği önlemiş olursunuz. Genellikle ofislerde kullanılan bu dolaplar arşivlerinizi saklamanız konusunda size faydalı olacaktır.

Eskiden ahşap modeller tercih edilirdi fakat güvenlik konusunda sıkıntı yarattığı için metal dosya dolabı tercih edilir. Genellikle kamu kuruluşları, okullar, muhasebe büroları vs. bir sürü kullanım yeri mevcuttur. Yerinizin büyüklüğüne, dosya fazlalığına göre istediğiniz boyutlardaki dosya dolabını tercih edebilirsiniz. Farklı modelleri olan bu dolapları isteğinize göre dizayn edebilirsiniz. Büyük boy, orta boy, küçük boy ve camlı dosya dolabı olarak dört farklı modeli bulunmaktadır.

Dosya ve klasör dolapları metal, ahşap veya plastik malzemeden üretilebilir. En dayanıklı olanı ise elbette çelik dosya dolaplarıdır. Bu ürünler Ereğli dkp metal sac plakalarından üretilir. Dekorasyon olarak günümüzde gün geçtikçe tercih edilmeye başlanmıştır. Evlerde, ofislerde, fabrikalarda yoğun bir demir dolap kullanımı mevcuttur. Personellerin elbiselerinin değişmesi için soyunma dolabı genellikle tercih edilir. Soyunma dolapları da metaldir ve dayanıklıdır.

Camlı dosya dolaplarını genelde eczaneler, hastaneler ve sağlık kurumları tercih ediyor. Daha kibar gözüken bu ürünleri de tercih edebilirsiniz. Bulunduğunuz yere göre tercih edebilirsiniz.

Dört raf 5 göz olan bu dolapların anahtarlı kilit sistemine sahiptir. Bu sistem güvenlik açısından en uygun olanıdır. Evraklar, dosyalar, temizlik malzemesi, ağır eşyalar vs. hepsini saklayacağınız bir dolabınız olması büyük bir avantaj sağlayacaktır. Kaliteli ve sağlam bir dosya dolabı arıyorsanız Engin Metal’i tercih edebilirsiniz. Yıllardır bu sektörde olan firma sizin isteğinizi yeri getirebilecek nitelikte ve işçiliğe sahiptir.

Genellikle RAL 7035 GRİ renklerde üretilmektedir. Bu renkleri veya iç dizaynınızı kendinize göre tasarlayabilirsiniz. Bu tasarımları bulunduğunuz ofise göre yapabilirsiniz.

Günümüzde evde çalışma ortamı arttığı için evinizde de bu dolapları tercih edebilirsiniz. Evinizin dekorasyonuna göre ayarlama imkanınız vardır. Dosyalarınızın masanın üstünde dağınık durmasını engelleyebilirsiniz. Güncel çelik dolap modellerine https://www.enginmetaldolap.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.