20 HAZİRAN 2019 Perşembe 18:49
Samsun Haber
Giriş Tarihi : 19-03-2019 15:14   Güncelleme : 19-03-2019 15:14

Canik'te öğrenciler Çanakkale ruhunu yaşadı

Canik Belediyesi tarafından Çanakkale Zaferi'nin 104. yıldönümü nedeniyle öğrencilere o ruhu yaşatmak amacıyla “Çanakkale Geçilmez” Animasyon Film gösterisi düzenlendi. İlçede bulunan okullara yönelik gerçekleştirilen etkinliğe 5 bin öğrenci katıldı.

Canik'te öğrenciler Çanakkale ruhunu yaşadı

Canik ilçesindeki ortaokullarda öğrenim görmekte olan öğrencilere Çanakkale ruhunu yaşatmak, hissettirmek ve unutturmamak amacıyla “Canik 1. Çanakkale Geçilmez Animasyon Film Gösterimi” etkinliği düzenlendi. Canik Belediyesi tarafından Türk Savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıldönümü nedeniyle Canik Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğe farklı okullardan 5 bin öğrenci katıldı.

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ
Vatan için canlarını çekinmeden feda eden aziz şehitlerin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşadıklarını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Ekonomik ve coğrafi açıdan dezavantajlı olan ortaokul öğrencilerimiz yönelik olarak Canik Kültür Merkezi Sinema Salonunda 'Çanakkale Geçilmez' Animasyon Film gösterimi düzenledik. Canikli çocuklarımıza Çanakkale ruhunu yaşatmayı, hissettirmeyi ve unutturmamayı amaçladı. Oldukça faydalı bir proje olduğuna inanıyorum" dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA