Siyaset
Giriş Tarihi : 26-09-2020 20:59   Güncelleme : 26-09-2020 20:59

Çarpıcı anket sonuçları! Millet İttifakı Cumhur İttifakı'nı geçti!

MAK Danışmanlık tarafından yapılan son ankette dengeler değişti. Ankette çarpıcı sonuçlar yer alırken ankete katılanların yüzde 45'i Millet İttifakı'na, yüzde 42'si ise Cumhur İttifakı'na oy veririm dedi.

Çarpıcı anket sonuçları! Millet İttifakı Cumhur İttifakı'nı geçti!

MKA tarafından Eylül ayı son anket sonuçları açıklandı. Açıklanan verilerde Millet İttifakı'nın oy oranı Cumhur İttifakı'nın önüne geçti.

"Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı bloklarına bakış açınız hangisi olur?" şeklindeki soruya, yüzde 45 oranında Millet İttifakı tercih edildi. Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 42'de kaldı. "Yeni bir ittifak olmasını istiyorum" diyenlerin oranı yüzde 8 iken, kararsızların oranı yüzde 5 oldu.

MUHARREM İNCE'YE KÖTÜ SÜRPRİZ

Ankette katılımcılara Muharrem İnce sorusu da soruldu. "Mevcut partiler varken sayın Muharrem İnce yeni bir siyasi parti kurarsa Muharrem İnce'nin genel başkanlığındaki partiye oy verme davranışınız ne olur?" şeklindeki soruya 'Kesinlikle oy vermem' diyenler yüzde 75 oranında oldu.

Yüzde 17 'Kararsızım' cevabını verirken, 'Kesinlikle oy verebilirim' diyenlerin oranı yüzde 3 oldu. "Seçim zamanının konjonktürel şartlarına bağlı olarak oy verme değişebilir" diyenler ise yüzde 5 olarak belirtildi.

VATANDAŞLARIN YÜZDE 41'İ ERKEN GENEL SEÇİM İSTİYOR

Katılımcılara sorulan, "Size göre erken genel seçim (milletvekilliği seçimi) yapılmalı mıdır?" sorusuna yüzde 41 oranında 'Evet' yanıtı verildi. Yüzde 31 oranında 'Hayır' yanıtı verilirken, kararsızların oranı yüzde 28 oldu.