Advert
Advert

CAVİT YILDIRIM: ÖNEMLİ PROJELERLE YOLA ÇIKTIK

Samsun Öğretmen Evi'nde düzenlenen kahvaltıda Samsun Kahveciler-Gazinocular-Büfeciler-Otelciler-Çay Ocakları Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Cavit Yıldırım;'İşinizi işiniz gibi takip edeceğiz. Sizin işiniz bizim işimiz olacak' dedi.

CAVİT YILDIRIM: ÖNEMLİ  PROJELERLE YOLA ÇIKTIK

Samsun Öğretmen Evi'nde yaptığı basın toplantısında Samsun Kahveciler-Gazinocular-Büfeciler-Otelciler-Çay Ocakları Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı'na  adaylığını açıklayan Cavit Yıldırım önümüzdeki günlerde yapılacak olan oda seçimleri ile ilgili iddialı konuştu. Hiç bir sorunun çözümsüz olmadığını, samimi, dürüst, planlı, projeli, azimli ve kararlı bir anlayışla oda başkanlığına aday olduğunu belirten Yıldırım; 'Odamız için ekip arakdaşlarımızla birlikte çok güzel projeler hazırladık. Sizlerin desteğiyle göreve geldiğimizde bu projeleri zaman kaybetmeden hayata geçireceğiz. Bu çok onurlu göreve talip olurken, hizmet odaklı bir anlayışı benimseyerek aday olduk. Mesleğinde güvenilir ve tecrübeli arkadaşlarımızın şahsıma teveccüh göstermesi halinde yeni dönemde odamızı zirveye çıkarmak için var gücümüzle çalışacağımıza şimdiden söz veriyorum.' dedi.

YENİ YERİMİZE HEMEN GEÇECEĞİZ
Oda esnaflarının içinde bulunduğu sorunları ve bu sorunları çözecek projeleri tek tek açıklayan Yıldırım; 'Öncelikle odamızı hak ettiği ve layık olduğu seviyeye getirmek için hepimizin temsil edildiği geniş katılımlı, çoğulcu, ve şeffaf bir yönetim anlayışını ortaya koyacağız. İlk icraatımız odamızın idari ve yönetim yerini Samsunumuzun şehir merkezine taşımak olacak. Bununla ilgili Cumhuriyet Meydanı'nda bir işhanının 3. katında bir yerle ön görüşmelerimizi tamamladık. Başkan olduğumuz takdirde vakit kaybetmeden yeni yerimizi burada oluşturacağız' diye konuştu.

ŞEFFAF BİR YÖNETİM ANLAYIŞI
Merkezi yönetimle esnafların sorunlarının giderilmesi sağlamak ve problemlerin hızlı ve kısa bir sürede çözüme kavuşturulması için çalışacaklarını dile getiren Yıldırım;'Tüm esnaf meslek gruplarımızın her birinde ayrı ayrı komisyonlar kurup aktif bir şekilde sizlerin hizmetinde olacağız. Odamıza ait web sitemizden 7/24 
haberleşebileceğimiz, sms mesaj hattı ve aktif sosyal medya hesabı açarak anında odamızın tüm üyelerine ulaşacağız. Esnafımızı sık sık ziyaret ederek sorunlarını, beklentilerini, özlemlerini dinyeyip eleştirilere de açık olacağız.' şeklinde konuştu.

BURS HİZMETLERİMİZ OLACAK
Sağlık alanında tüm üyelerin 24 saat hizmet alacakları acil ambulans, hasta nakil aracı, cenaze aracı gibi araç ve gereçlerin her an hazır olacağı bir sistemi getireceklerini ifade eden Yıldırım; 'Özel hastanelerle gerekli görüşmeleri yaparak üyelerimize indirimli muayene konusunda anlaşmalar yapacağız. Eğitim konusunda odanın imkanları nispetinde GSYH % 10'u geçmemek kaydıyla üyelerimizin yüksek okulda okuyan çocuklarına Burs yardımı yapacağız.' dedi.

PROFESYONEL EKİP ÇALIŞACAK
Avrupa Birliği Hibe Fonları, TÜBİTAK Destek Kuruluşu, KGF (Kredi Garanti Fonu) Kalkınma Ajansları, KOSGEB, ve İŞKUR gibi önemli kurumlardan teşvik ve hibe konularında destek alacaklarını belirten Yıldırım;' Esnaflarımıza ticari faaliyetleri, yatırımları, gerekli ihtiyaçları, teşvik ve hibe konularında profesyonel bir ekiple hizmet vermeyi hedefliyoruz. Bu kurumlarla çok ciddi anlaşmalar yaparak esnafımızın yüzünü güldürmek ve onlara destek sağlamak en büyük projelerimiz arasında yer almaktadır. Bunu başaracağız.' diye konuştu.

KALİFİYE ELEMAN YETİŞECEK
Yıldırım sözlerini şöyle tamamladı:'Odamızda her türlü ticari danışmanlık hizmeti verecek AR-GE birimi ve acil çözüm merkezi olacak. İşçiyle işvereni buluşturacak bu birimde oluşturulacak olan havuzdan istenen özellik ve nitelikte her türlü kalifiye eleman ve personel ihtiyacın giderilmesi sağlanacak. Bütün bunlar hayal değil tamamen ekibimizle beraber seçim öncesinde hazırladığımız ve esnaflarımızın yüzünü güldürecek onlara yardımcı olacak ve odalarının her an yanlarında olduklarını hissettirecek projelerdir. Allah çıktığımız bu kutlu yolda yar ve yardımcımız olsun' 

Haber:meydannet.comSende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meseleye el attık, bu yıl başlıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meseleye el attık, bu yıl başlıyoruz
Dizel devri kapanıyor
Dizel devri kapanıyor