Samsun Haber
Giriş Tarihi : 05-02-2021 22:22   Güncelleme : 05-02-2021 22:22

CEMALETTİN KOLA, BİLİRKİŞİ OLARAK YAZILMASINA İTİRAZ ETTİ

Samsun'da MHP Meclis üyesi Cemalettin Kola, su zammının iptali için açılan davada isminin bilirkişi olarak yazılması ile ilgili açıklama yaptı. Cemalettin Kola, su zammının iptali için açılan davaya bilirkişi olarak yazılmasına itiraz ettiğini söyledi.

CEMALETTİN KOLA, BİLİRKİŞİ OLARAK YAZILMASINA İTİRAZ ETTİ

Samsun'da MHP'li Meclis üyesi Cemalettin Kola, su zammının iptali için açılan davada isminin bilirkişi olarak yazılması ile ilgili bilgisinin olmadığını söyledi.

Samsun 2'inci İdare Mahkemesi su zammının iptali için açılan davada, bilirkişi raporu isterken, bilirkişi heyetinde ise MHP Meclis üyesi Cemalettin Kola'nın da ismi yer aldı. Cemalettin Kola, konuyla ilgili yaptığı açıklamada isminin bilirkişi heyeti listesinde yer almasından haberdar olmadığını, böyle bir evrakında kendisine ulaşmadığını belirterek, "Söz konusu bilirkişi heyetine ismimim yazılmasından haberim yoktu. Basında bu konunun gündeme gelmesi ile durumu öğrendim. Ben su zammına meclis üyesi olarak evet de desem hayır da demiş olsam taraf olurum. Bu nedenle söz konusu davaya ilişkin bilirkişi heyetine ismimin yazılmış olması yanlıştır. Mahkeme tarafından ismim bilirkişi olarak evraka yazılmış. Bu evrak henüz bana ulaşmadı. Tarafıma ulaşmayan ve bilgimin olmadığı böyle bir görevlendirme ile ilgili konunun basına yansıması üzerine haberdar oldum" dedi.

Su zammının iptali için açılan davada bilirkişi olarak atanması ile ilgili Samsun 2'inci İdare Mahkemesi Hakimliğine itirazda bulunduğunu da kaydeden Cemalettin Kola, söz konusu bilirkişi heyetinde çekildiğini dile getirdi. Cemalettin Kola, 2. İdare Mahkemesi Hakimliğine yazdığı dilekçede "Mahkemenizin 08.01.2021 tarihli bilirkişi ara kararında 2019/689 esas numaralı dava dosyasına bilirkişi heyetine Mali Müşavir bilirkişi olarak atamam yapıldığını öğrenmiş bulunmaktayım. Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi, SASKİ Genel Kurul üyesi ve SASKİ Plan Bütçe Komisyonu başkanı olmam hasebiyle davaya konu SASKİ Genel Kurulu kararında taraf bulunmaktayım. Açıkladığı nedenlerle bilirkişi heyetinden çekilmek istiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim" ifadelerini kullandı.