23 EYLÜL 2019 Pazartesi 00:08
Siyaset
Giriş Tarihi : 06-03-2019 16:55   Güncelleme : 06-03-2019 16:55

CEMİL DEVECİ ALGI MI YAPIYOR?

​Millet İttifakı adayı CHP'li Cemil Deveci'nin anket sonucu açıklaması, 'Deveci algı operasyonu mu yapıyor?' sorusunu akıllara getirdi.

CEMİL DEVECİ ALGI MI YAPIYOR?

Atakum'da Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı adaylarının seçim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Millet İttifakı adayı CHP'li Cemil Deveci yaptırdıkları anketlerde yüzde 5 önde olduklarını savunurken, AK Parti tarafından yapılan ankette yüzde 6'lık farkla Zihni Şahin'in önde olduğu öne sürüldü.

DEVECİ ALGI OPERASYONU MU YAPIYOR?

Millet İttifakı CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Cemil Deveci'nin iş insanlarıyla bir araya geldiği programda ''Anketlere göre 5 puan kadar öndeyiz. Ama bu rehavete kapılacağımız anlamına gelmiyor. Atakum'a Mart'ın sonunda baharı getireceğiz'' açıklaması akıllara soru işareti getirdi. Anket sonuçlarıyla ilgili rakam açıklaması yapmayan Deveci, acaba yapılan anketlerde geride olduğu için mi bu söylemlerde bulunuyor? Bu söylemlerle seçmeni etkileyip algı operasyonu mu yapıyor? sorularını akıllara getirdi.

AK PARTİ ANKETLERİNDE DURUM TAM TERSİ

Öte yandan AK Parti kaynaklarından gelen anket sonuçları Deveci'nin iddialarını tam tersini ortaya koyuyor. AK Parti tarafından yapılan Cumhur İttifakı adayı Zihni Şahin yüzde 46, Millet İttifakı adayı Cemil Deveci ise yüzde 40 oranında çıkıyor. AK Parti kaynakları seçime yaklaşıldıkça anketlerdeki farkın daha da artacağı yönünde görüş belirtiyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA