Sağlık
Giriş Tarihi : 13-02-2021 01:56   Güncelleme : 13-02-2021 02:05

Çene Ameliyatı

Çene ameliyatı doğuştan gelen ya da sonradan oluşmuş sorunların giderilmesi için yapılan ameliyatlardır.

Çene Ameliyatı

Çenenin alt kısmında meydana gelen sorunlar çenenin tüm kısımları, yüz ve baş ile beraber ele alınmıştır. Çenede problem meydana getiren hastalıklar vardır. Kemal Uğurlu çene ameliyatı konusunda uzman doktor olmuştur. Çenenin alt kısmında bulunan kemik hareket eden bir kemik olduğundan bu ameliyat önemli bir ameliyat olarak geçiyor.

Çenede Bozukluğa Yol Açan Nedenler

Bazı faktörler çenede şekil bozukluğuna neden olmuştur.

Bu faktörlerden bazıları şunlardır;

  • Doğuştan gelen deformeler
  • Kaza sonucu küçük yaşta çene kemiğinde kırığın söz konusu olması
  • ​​​Bebeklikte meydana gelen parmak emme alışkanlığı dişlerin ve çenenin gelişimini önlemesi

Bunlar gibi nedenler sonucu çenede şekil bozuklukları oluşmuştur. Bu sorunların düzelmesi çene ameliyatıyla mümkün olmuştur. Kemal uğurlu çene alanında uzman olmuş, hizmet vermeye başlamıştır. Doktora https://www.kemalugurlu.com/cene-ameliyati/ üzerinden ulaşım olmuştur.

Alt Çenede Sık Görülen Bozukluklar

Alt çenede sık rastlanan bozuklukları Kemal Uğurlu sitesinde ayrıntılı olarak açıklamıştır. Alt çene geriliğinin, alt çenede aşırı gelişme, alt çenede asimetrik bozukluklardan bahsedilmiştir. Bu bozuklukların hepsi Kemal Uğurlu tarafından açıklanmıştır. Çene ameliyatı konusunda uzman olan doktor bu konuda birçok hastayı ameliyat etmiş ve sağlığına ulaştırmıştır.

Çene Bozukluklarında Muayene

Kemal Uğurlu çenesinde deforme olan hastalara ilk olarak ağızdan ayrıntılı kontrol yapmıştır. Çok fazla sebebe bağlı olarak çenede bozukluklar meydana gelmiştir. Uzman doktor Kemal Uğurlu hastalarının çene bozukluğuna bağlı olarak ilk hazırlıklarını yapmıştır. Bu konuda ağız bakım ve kontrolleri yapılmıştır. Her şeyi sırayla yerine getirmiştir.

Çene Ameliyatı Olabilme Yaşı

Küçük yaşlarda yapılacak çene ameliyatının kemik gelişimine olumsuz etki yapabileceğini söyleyen Prof. Dr. Kemal Uğurlu bu ameliyatın 18 yaşından sonra yapılabileceğini söylemiştir. Bunun yanı sıra kemiklerdeki sorunun fazla olduğu durumlarda ise kemik boyunu uzatma amacıyla ameliyat yapılacağını söylüyor. Çenedeki eklemlerinde sorun olan çocuklara da mecbur olunan durumlarda da ameliyat yapılabileceğini söylüyor. Çene ameliyatının diğer ameliyatlar kadar önemli olduğunu da söylemiştir. Her konuda gerekli bilgileri ayrıntılarıyla açıklayan Kemal Uğurlu’nun sitesine giderek merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.