Siyaset
Giriş Tarihi : 30-01-2019 15:26   Güncelleme : 30-01-2019 15:26

Cengiz Aktaş: Belediyeciliğe kadın eli değecek

Demokrat Parti Samsun İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Cengiz Aktaş, ilçe belediyelerinde seçimlere kadın adaylarla gireceklerini ifade etti.

Cengiz Aktaş: Belediyeciliğe kadın eli değecek

Demokrat Parti Samsun İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Cengiz Aktaş yaklaşan yerel seçimlerle ilgili olarak parti il binasında basın açıklaması yaptı.

BÜYÜKŞEHİR ADAYI ZEKİ SAYAR

Cengiz Aktaş açıklamasında Demokrat Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak önceki yerel seçimde partiyi başarıyla temsil etmiş olan Zeki Sayar’ı yeniden aday gösterme kararı aldıklarını açıkladı.

İLÇELERDE KADIN ADAYLAR

İlçe belediye başkan adaylığı konusunda Demokrat Parti’ye başvuruların olduğunu ancak aldıkları kararla ilçelerde kadın adaylarla seçime gireceklerini belirten Aktaş, ‘’Bu bağlamda 04-09 Şubat tarihleri arasında İl Başkanlığına yapılacak başvuru süreci sonunda yapılacak değerlendirme ile kesin aday açıklama ve tanıtımları yapacağız. Kadın adaylarla seçime girmek istiyoruz. Belediyeciliğe kadın eli değecek’’ dedi.

Mevcut belediyelerin asli vazifeleri yapmadıklarını belirten Aktaş, ‘’Belediyeler iş yapmak yerine göz boyuyorlar. Kamu kaynakları haksız hukuksuz harcanıyor. Ben yaptım oldu tavrı ile hareket ediyorlar. Millet iradesi hiçe sayılıyor’’ dedi.

whatsapp-image-2019-01-30-at-14.09.21.jpeg

Demokrat Parti olarak geçmişten geleceğe taşıdığımız “Yeter Söz Milletindir” anlayışı bugün de geçerlidir diyen Cengiz Aktaş, ‘’Hiçbir şeyi değiştiremeyecek şekilde oy kullanmanın kimseye bir yarar sağlamaz. Olsa olsa hayal kırıklığı yaratır. 73 senelik Demokrat Partinin misyonu Türkiye Cumhuriyeti demokrasisinin temelini oluşturuyor ve içinde Demokrat Partinin olmadığı  siyasi denklemler bir sonuca varamaz.  Samsunlu hemşerilerini Demokrat Parti’ye oy vermeye ve geleceğine sahip çıkmaya çağırıyoruz’’ diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA