Samsun Haber
Giriş Tarihi : 30-06-2019 13:55   Güncelleme : 30-06-2019 14:21

CHP, ESKİ BAŞKANIN PEŞİNİ BIRAKMIYOR... TAŞÇI NEDEN SUSKUN?

31 Mart seçimlerinde aday gösterilmeyen İshak Taşçı, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin ağır ithamlarına rağmen sessizliğini koruyor.

CHP, ESKİ BAŞKANIN PEŞİNİ BIRAKMIYOR...  TAŞÇI NEDEN SUSKUN?

DEVECİ VURUYOR TAŞÇI SUSUYOR
31 Mart seçimlerini kazanan CHP'li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin eski belediye başkanı AK Partili İshak Taşçı'nın görev yaptığı dönemle ilgili ağır eleştirilerine rağmen Taşçı'nın sessizliği koruduğu görüldü. Eski başkan Taşçı hakkında yolsuzluk, hırsızlık ve belediyeyi zarara uğrattığı gerekçesiyle dava açmaya hazırlanan Deveci'nin eski yönetimi topa tuttuğu görülürken, hem Taşçı'dan hem de AK Parti Atakum İlçe başkanlığından hiç bir açıklama gelmemesi ise AK Partilileri de kızdırdı.

AK PARTİLİLER AÇIKLAMA BEKLİYOR
Atakum İmar İnşaat Şirketi'nin kasasında olması gereken 7.2 milyon lira paradan, et tartışmasına, son dönem de belediyeye alınan işçilerden, yapılan tüm hizmetlere kadar eleştirilerin hedefinde olan İshak Taşçı'yı yerden yere vuran Başkan Deveci'nin açıklamalarına İshak Taşçı'nın belgeli ve ciddi cevaplar vermesini isteyen AK Partililer 'Başkan Deveci'nin Atakum'da AK Parti'ye oy veren bir çok partilinin canını acıtacak açıklamaları var. Bunlar hava da kalmamalı ve tüm sorular cevap bulmalı.' diye konuştular.

YOLSUZLUK İDDİALARI MERCEK ALTINDA
İshak Taşçı'nın kendisine atfedilen suçlamalara ve iddialara karşılık cevap verip vermeyeceği belirsizliğini korurken, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin Atakum'da yaşandığı iddia edilen yolsuzluklarla ilgili konuların sonuna kadar takipçisi olacaklarını ve adaletin en doğru kararı vereceğini ifade etti. Deveci'nin aynı zamanda Atakum'da özel bir kurul kurarak son 5 yılda yapılan tüm işleri didik didik ettirdiği ileri ki günlerde bir çok konu da belgeli açıklamalarla kamuoyuna bilgi vereceği öğrenildi.