Çiçekler kanserli çocuklara umut oldu! Hayırsever vatandaştan örnek davranış

Samsun’un 19 Mayıs İlçesi’nde ektiği çiçekleri kanser hastası çocukların yararına sattığını belirten emekli bankacı Serpil Uzun, bugüne kadar bin 200 saksı satarak bir yılda 12 bin TL’yi çocukların yararına harcadığını söyledi. Kanser hastalarının ihtiyaçlarının sınırsız olduğunu kaydeden Uzun, “Hastalık ve yoklukla mücadele eden insanların yanında olmazsam, içim rahat etmiyor” dedi

Çiçekler kanserli çocuklara umut oldu!  Hayırsever vatandaştan örnek davranış

Emekli maaşının tamamını insanlara yardım için harcadığını kaydeden hayırsever Serpil Uzun, özellikle kanser hastası çocuklar için ektiği çiçekleri satarak, bir yılda 12 bin TL para kazandığını ve bu paranın tamamını çocuklara harcadığını söyledi. Uzun, sadece Samsun’da değil Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklara ulaşmaya çalıştığını kaydetti.

EMEKLİ MAAŞINA DOKUNMUYOR

Para kazanmaya başladığı günden bu yana çocuklarla ilgili çalışmalar yaptığını ifade eden Uzun, “Aslında yardım ederken çocuk, yaşlı, engelli diye ayrım yapmıyorum. İnsanlara dokunmak istiyorum. Biri dardaysa ve ben onun yanında değilsem suçluluk duyuyorum. İki sene önce bir bankadan emekli oldum. Ve şu ana kadar emekli maaşıma hiç dokunmadım. Tamamı ihtiyaç sahiplerine gidiyor. Kanserli çocuk konusunda biraz daha hassasım. Kanserli çocuklarımızın ihtiyaç listesi çok uzun. Hepsinin maddi bir külfeti var. Benim şu anda yardım ettiğim 12 çocuğum var. Onların ihtiyaçlarına katkıda bulunmak için, 19 Mayıs’ta bulunan evimizde çiçek ekmeye başladım. Sattığım her bir saksı çocuklarımızın yararına harcanıyor. Bugüne kadar bin 200 saksı sattım ve çocuklara 12 bin TL destek verdim” dedi.

FARKINDALIK YARATMAK İSTİYORUM

Sadece Samsun’da değil diğer illerdeki çocuklara ve yatılı okullara da yardım elini uzattığını kaydeden Uzun, “Sağlığım el verdiğince insanlara yardım etmeye çalışıyorum. Sabah 5’te kalkıyor, büyük tenceremde çorba pişirip, insanlara dağıtıyorum. Yatılı bölge okullarına gidip, çocuklara hediyeler götürüyorum. Amacım farkındalık yaratmak ve ihtiyaç sahiplerine dokunabilmek” diye konuştu.

Ayşe KUŞCU KAYASende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Soylu: Ortada organize bir provokasyon olmadığı görülmüştür
Bakan Soylu: Ortada organize bir provokasyon olmadığı görülmüştür
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şiddeti asla tasvip edemeyiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şiddeti asla tasvip edemeyiz