Advert
Advert
Advert

Çılgın iş adamından kötü haber geldi: Çalışanlar bir bir çıkarılıyor

Çılgın projeleriyle dünya genelinde büyük ses getiren Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla'da yakında çalışan kıyımı yaşanacak. Yapılan açıklamaya göre Tesla çalışanlarının yüzde 9'uyla yollar ayrılacak.

Çılgın iş adamından kötü haber geldi: Çalışanlar bir bir çıkarılıyor
Advert

Elon Musk, kötü haberi "Tesla'da zor ama gerekli bir yeniden yapılandırma yolda" sözleriyle verdi. Ancak işten çıkarma aslında beklenen bir gelişme; zira 2018'in ilk çeyreğinde şirket 710 milyon dolar zarar etti; bu da yetmedi Tesla Model 3'ün seri üretime bir türlü geçememesi de sorunları daha da büyüttü. 

Olumsuz gidişatı gören Musk ise bu yılın üçüncü çeyreğinde kâra geçebilmek için zor da olsa gerekli adımları atması gerektiğini düşünüyor. Bu anlamda atılan ilk adım ise çalışanların bir kısmıyla yolları ayırmak oldu. İşten çıkarmalar sadece maaşlı çalışanları etkileyecek ve üretim bölümlerine uzanmayacak. Bu da Tesla'nın önceliğinin her şeye rağmen Model 3'ün üretimi olduğunu gösteriyor.

Elon Musk, küçültme kararını şirket çalışanlarına da e-maille duyurdu.

Musk Twitter'dan yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi:

"Son 15 yılda, neredeyse başladığımız günden beri Tesla'nın hiç yıllık kâr getirmediği düşünülürse derdimiz elbette kâr değil. Bizi harekete geçiren dünyanın sürdürülebilir ve temiz enerjiye geçişini hızlandırma misyonumuz ancak nihayetinde sürdürülebilir bir şekilde kârda olduğumuzu göstermediğimiz sürece, asla bu hedefe ulaşamayız." Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Askeri araç kaza yaptı: 1 şehit, 2 yaralı
Askeri araç kaza yaptı: 1 şehit, 2 yaralı
Devlet Bahçeli: Anket şirketleri atıp tutuyor
Devlet Bahçeli: Anket şirketleri atıp tutuyor