Siyaset
Giriş Tarihi : 11-01-2019 18:45   Güncelleme : 11-01-2019 18:45

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu ay içinde tamamlıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Trabzon Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, "Av Aker Millet Bahçesi'nin proje çalışmalarını bu ay içinde tamamlıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu ay içinde tamamlıyoruz

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Bu parti sözünün eri bir partidir. Bu parti ahtine, kavline, davasına sadık bir partidir. AK Parti'nin en ayırıcı özelliği milletin çıkarlarını, ülkenin menfaatlerini daima kendisinin üstünde tutmasıdır. Bu hareket daima, önce vatanım önce milletim diyenlerin partisi olmuştur.

Bizim davamız, senlik benlik davası değil, memlekete hizmet davasıdır. Bizim mücadelemiz, Türkiye'yi yepyeni ufuklara kavuşturma mücadelesidir. Milli iradenin üstünde hiçbir fani güç tanımadan Türkiye'yi hayalleri ve hedefleriyle buluşturmanın kavgasını verdik.

İlkelerimizden, değerlerimizden, bizi biz yapan hasretlerden taviz vermeden siyaset yolculuğumuza devam ettik. Birileri gibi seçimlerde birlkaç oy fazla almak için polisimizin,askerimizin, gencecik evlatlarımızın canına kasteden çetelerle işbirliğine gitmedik.

CHP ve benzerleri gibi cumhuriyet adına cumhur düşmanlığı edenlerden asla olmadık. Sadece kendi seçmenimizi, sadece bize oy verenleri değil; 81 milyonun tamamını kucakladık bağrımıza bastık.

Ekonomimizi büyütürken, demokrasimizi de büyüttük. Devletimizin tüm kurumlarında kök salmasını sağladık.

Son 16 yılda, bizden önce yapılan hizmetleri milletimizin istifadine sunduk. 30 kat trilyon Trabzon'a yatırım yaptık.

Eğitimden sağlığa, ticaretten tarıma kadar Trabzon'un hangi ihtiyacı varsa onu gidermenin çabasını güttük. Bugün ikinci üniversitesiyle, hastaneleriyle, yollarıyla, gençlik merkezleriyle 41 bin seyirci kapasiteli modern stadyumuyla Trabzon'a çağ atlattık.

Yaklaşık 58 bin metre kare Avni Aker Millet Bahçesi'nin proje çalışmalarını bu ay içinde tamamlıyoruz. Zigana Tüneli ve bağlantı yollarını bu yıl bitiyoruz.

Bugüne kadar partimiz ve şahsımız hakkında attıkları iftiranın tamamı boşa çıktığı halde alışkanlıklarını terk etmiyorlar. Söyledikleri yalanlar dolayısıyla onlarca kez tazminata mahkum oldular. Meclis kürsülerinde attıkları iftiraları yargı karşısında ispatlayamadılar. kimi zaman FETÖ'cülerin kimi zaman ajanlık yapan gazetecilerin kendilerine servis ettiği dökümanlarla üzerimize geldiler. Her seferinde o iftiralar altında ezildiler. Söylemlerini değiştirmek yerine yalan siyasetini yürütmekte ısrar ediyorlar.

Hakaret etmek yerine proje üretseler herkes karlı çıkacak. Vaktimizi, CHP'nin başındaki zatın yalanlarına cevap yetştirmek yerine milletimizin yararına harcamak için çalışıyoruz.

Trabzon'daki belediye başkanlarımızın tüm teşkilat mensuplarımızla beraber gece gündüz demeden çalışacağız. 31 Mart farklı bir dönüm noktası olacak. Kadın Kolları, Gençlik kolları yoğun çalışacağız.

Karşımızdaki zillet ittifakına karşı cumhur ittifakının zaferini ben şimdiden görüyorum. Bu işi başaracağız.

31 Mart mali idareler seçimleri ülkemizin 2023 yolculuğunda en önemli kavşak noktalarından biri. 16 Nisan halk oylamasıyla birlikte başlayan tarihi seçim sürecinin son halkasını oluşturucaktır. Son 16 yıllık kazanımlarımızın korunmasında da hayati öneme sahip. Bu yerel yönetimin iktidarla beraber atılacağı adımların şehirlerimize, ilçelerimize, beldelerimize çok ciddi katkıları olacaktır.

AK Parti üyelerinin 504 binin seçmen kütüklerinde kaydını bulamadık. Bir önceki seçime göre ilçe değiştiren 1,5 milyon kişi içinde 222 bin AK PArti üyesi var. Bu seçimde 1 milyon gencimiz ilk defa oy kullanacak. bunların hepsi de çok ciddi seçim sürecinde belirleyici rakamlardır.

İl ve ilçe başkanlarımız Ankara'dan verdiğim talimatın altını çiziyorum. Seçmen kütüklerinde isimleri yer almayan seçmenlerimizin isimlerini bulup kayıtlarını yapacaksınız. Oy verme hakkı kazanan her gencimize ulaşıp onları hakları konusunda bilgilendireceksiniz. Bunları hakkıyla yerine getirdiğimizde AK Parti'nin önünde yepyeni bir dönem açılacaktır.

İŞTE AK PARTİ'NİN TRABZON ADAYLARI

Akçabat Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Ekim

Araklı Belediye Başkan Adayı Recep Çebi

Arsin Belediye Başkan Adayı Muhammet Sait Gürsoy

Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Harun Demirci

Yaygara Belediye Başkan Adayı  Hanefi Top

Dernekpazarı Belediye Başkan Adayı Mehmet Aşık

Hayrat Belediye Başkan Adayı Salih Öztel

Köprübaşı Belediye Başkan Adayı Ali Aydın

Maçka Belediye Başkan Adayı Koray Koçan

Of Belediye Başkan Adayı Salim Salih Sarıalioğlu

Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç

Sürmene Belediye Başkan Adayı Rahmi Üstün

Tonya Belediye Başkan Adayı Osman Beşel

Vakfıkebir Belediye Başkan Adayı Muhammet Balta

CUMHUR İTTİFDAKI ADAYLARI

Yomra Belediye Başkan Adayı İbrahim Sağıroğlu

Çarşıbaşı Belediye Başkan Adayı Mümin Nuhoğlu

Şampazarı Belediye Başkan Adayı Refik Kurukız