18 OCAK 2020 Cumartesi 05:42
Samsun Haber
Giriş Tarihi : 09-09-2019 17:38

Cumhurbaşkanı Erdoğan Terme'de okul açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'un Terme İlçesi'nde yapımı tamamlanan Terme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Terme'de okul açtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul, Siirt, Van, İzmir ve Samsun’un Terme İlçesi'ndeki yapımı tamamlanan okulların ortak açılış ve 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni’ne katıldı.

ASLAN PAYI EĞİTİMİN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Eğitim öğretim konusunda tarihimizin en kapsamlı dönüşüm hamlemize imza atarak eğitimin altyapısını adeta yeni baştan inşa ettik. Her sene bütçede aslan payını eğitim öğretime ayırdık. Milli Eğitim Bakanlığımızın bütçesi göreve geldiğim zaman 7.5 milyar idi. Şimdi ise 114 milyara yükselttik” dedi.

CUMHURBAŞKANI'NDAN TERMEYE GEÇMİŞ OLSUN

Telekonferans yöntemi ile Terme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Terme'de kısa süre önce yaşanan sel felaketine dikkat çekerek, "Valimiz, Genel başkan yardımcımız, vekillerimiz, bürokratlarımız, başkanımız orada selin yaralarını sarmak için var gücüyle çalışmalarını sürdürüyor. Terme'ye geçmiş olsun diyoruz. Bunun yanı sıra ilçemize yeni bir okul kazandırmanın heyecanını yaşıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Terme'de gerçekleştirilen törene Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Terme Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç,  İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Terme İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy, bürokratlar ve öğrenci ve velileri katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA