Samsun Haber
Giriş Tarihi : 10-03-2021 20:52   Güncelleme : 10-03-2021 20:52

Dağlı: Yatırımcılara kapımız açık

Samsunhaber.com imtiyaz Sahibi Erdal Şencan, Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Samsun Haber Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yazıcı ve Genel Kordinatör Ünal Yavuz, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'yı makamında ziyaret etti.

Dağlı: Yatırımcılara kapımız açık

Vali Dağlı Samsun'un çok özel bir şehir olduğunu, bu şehire yatırım yapmak isteyenlere kapılarının sonuna kadar açık olduğunu söyledi. Ülkenin en önemli sorununun işsizlik ve istihdam olduğuna değinen Samsun Valisi Zülkif Dağlı "Samsun'un geçmişten bugüne gelen bir ticaret şehri olduğunu söyleyebiliriz. Samsun büyük bir şehir ve bir buçuk milyona yaklaşan bir nüfusa sahip. Kente yatırım yapmak isteyen her girişimci bizim başımızın tacıdır. Yeter ki Samsun'a yatırım yapılsın. Biz yatırımcının önünü her noktada açmaya hazırız. Her yatırım işsizliğin bir o kadar azalması demektir. Bu anlamda iş ve istihdam sorununu çok önemsiyoruz" dedi.

Samsun basınının çok güçlü olduğunu, bundan da çok memnun olduğunu sözlerine ekleyen Dağlı, "Ülkemizin 4. büyük gücü. Samsun basınının her alandaki çeşitliği bizi son derece mutlu ediyor. Sesimizi hem Samsun halkına hem Türkiye'ye çok rahat duyurabiliyoruz. Samsunhaber.com'un bu anlamda medyada önemli bir görevi ifa ettiğini hem görüyor hem de biliyoruz. Çağ internet ve iletişim çağı. İnternet gazeteciliğinin de son yıllardaki gelişimini büyük bir dikkatle takip ediyoruz" diye konuştu.