Güncel
Giriş Tarihi : 11-02-2021 23:39   Güncelleme : 11-02-2021 23:39

Daha Genç, Zinde ve Parlak Bir Cilde Sahip Olmanın Yolu: Cilt Bakımı

Cit tipinizi bilmeniz ve buna bağlı olarak bir cilt bakımı programına sahip olmanız önemlidir.

Daha Genç, Zinde ve Parlak Bir Cilde Sahip Olmanın Yolu: Cilt Bakımı

Gerçek cilt tipinizi bilmek, kozmetik reyonundan ürün seçerken yardımcı olabilir. Aslında cilt tipiniz için yanlış ürünleri kullanmak sivilceyi, kuruluğu veya diğer cilt problemlerini kötüleştirebilir. Kozmetik konusunda bir uzmanla görüşmek, cilt tipinizi öğrenmenizi, cildiniz için uygun bir bakım rutini oluşturmanızı ve cilt sorununuza uygun tedaviyi almanızı sağlar. Bu metinde daha genç, zinde ve parlak bir cilde kavuşmanızı sağlayan iyi bir cilt bakımının önemi ve özelliklerinden bahsedeceğiz.

İyi cilt bakımı neden önemlidir?

İyi cilt bakımı, cildinizin iyi durumda kalmasına yardımcı olur: Gün boyunca cilt hücrelerini dökersiniz, bu nedenle cildinizin parlak ve iyi durumda kalması önemlidir. Etkili bir rutin sayesinde cildiniz ortaya çıkan tüm problemleri aşabilir ve sağlıklı ve zinde bir cilde kavuşabilirsiniz.

Cilt bakımı ile cildiniz daha genç görünür. Yaşlandıkça, cildinizin hücreleri daha yavaş döner, daha mat ve daha az parlak görünmesini sağlar. Kaliteli bir cilt bakım serisinin kullanılması ölü cilt hücrelerinin temizlenmesine yardımcı olabilir, böylece vücudunuz onları daha yeni, daha genç hücrelerle değiştirir.

Önlemek, düzeltmekten daha kolaydır: Cilt sorunlarını önlemek, gelecekte bunları düzeltmeye çalışmaktan daha kolaydır ve daha az maliyetlidir ve bu sebeple cilt bakımı önem arz eder. Ayrıca özgüveninizi artırır. Cildiniz daha iyi göründüğünde, kendinizi daha iyi hissedecek ve daha fazla özgüvene sahip olacaksınız.

Teknolojik cilt bakımları

Bugün var olan teknolojik cilt bakımları sayesinde güneş lekeleri, sivilce lekeleri, aktif akneler ve diğer cilt problemleri artık bir sorun olmaktan çıkmıştır. Mevcut teknolojiler olan Hidra Facial, Jet peel, Oxygeneo, Babyface lazerli cilt bakımı sayesinde güvenle ve etkili bir şekilde Mersin’de cilt bakımı yaptırabilirsiniz.

Hidro Facial cilt bakımı

Hydra Facial, cildi temizlemek, çıkarmak ve nemlendirmek için patentli teknolojiyi kullanan bir tedavidir. Ölü deri hücrelerini temizler, gözenekleri gevşetir ve glikolik asit, salisilik asit ve botanik özlerin bir karışımını kullanarak onları ekstraksiyon için hazırlar. Ardından, neredeyse ağrısız bir prosedürle ciltteki "kalıntıları" çıkarmak için benzersiz bir vakumla çalışan ekstraksiyon yöntemi kullanır.

Jet Peel cilt bakımı

Jet Peel tedavisi, cildi nazikçe temizlemek ve nemlendirmek için %100 oksijen ve steril salini birleştirir. Kombinasyon, bir airbrush işlemine çok benzer (mini basınçlı yıkama) ve şaşırtıcı bir etki yaratır.

Bu nazik temizlik, gözenekleri açar ve zamanla cilt yüzeyinde birikebilecek kir ve makyajı temizler. Oksijen infüzyonu, cildin dokusunu ve görünümünü tazelemek için bir doz E Vitamini gibi davranır.

Oxygeneo cilt bakımı

OxyGeneo, yüz bakımlarına benzersiz bir yaklaşım sağlar. Ciltteki oksijen seviyelerini artırmak ve olağanüstü sonuçlar elde etmek için doğal fizyolojik süreçler kullanır. Diğer teknolojilerin aksine oxygeneo, içerideki doğal oksijeni kullanarak etkili bir tedavi ve anında sonuç verir.

Oxygeneo, cildi dolgunlaştırır, nemlendirir ve aydınlatır. Gözeneklerin görünümünü küçültür. Cilt dokusunu iyileştirir ve hiperpigmentasyonu azaltır.

Baby Face Lazerli cilt bakımı

Güncel lazer teknolojisi olan Baby Face lazer tedavisi; pigment tedavisi, cilt tonu (beyazlatma), epidermal melazma, yaş noktaları, dermal yeniden yapılandırma, kırışıklıklar, geniş gözenekler ve çillerin varlığında cilt bakımını sağlar.

Cilt Bakımı Mersin’de yaptırmak isteyenler, Dr. Karakucak Estetik’e başvurarak cilt tiplerini ve kendilerine uygun tedavi yöntemlerini öğrenebilirler. Dr. Karakucak Estetik, herkes için özelleştirilmiş bir tedavi programı oluşturur ve böylece cilt bakımının etkisini maksimize eder.