Eğitim
Giriş Tarihi : 08-06-2021 17:10   Güncelleme : 08-06-2021 17:10

Darüşşafakalı öğrencilere  ABD’den 7 ödül

Darüşşafaka Lisesi öğrencileri, Medya, Araştırma ve Yazılı Düşünsel Ürünler alanlarında gençleri teşvik etmeyi amaçlayan Light Millenium J.U.C. Awards yarışmasında toplam 7 ödülün sahibi oldu.

Darüşşafakalı öğrencilere   ABD’den 7 ödül

Darüşşafakalı öğrenciler, göz dolduran başarı hikayelerine yenilerini ekledi. Darüşşafaka Lisesi öğrencileri, Medya, Araştırma ve Yazılı Düşünsel Ürünler alanlarında gençleri teşvik etmeyi amaçlayan Light Millenium J.U.C. Awards yarışmasında toplam 7 ödülün sahibi oldu. Medya kategorisinde mansiyon; Araştırma kategorisinde birincilik, ikincilik ve üçüncülük; Yazılı Düşünsel Ürünler kategorisinde ikincilik, üçüncülük ve mansiyon ödüllerine layık görülen Darüşşafakalı öğrenciler, Türkiye’yi de uluslararası arenada büyük bir başarıyla temsil etmiş oldu. 

Organizasyonun ödül töreni geçtiğimiz günlerde çevrimiçi şekilde gerçekleştirilirken, törene Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem, Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Davut Ökütçü ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları yöneticileri ve eğitimcileri de katıldı.

Ödül töreninin açılışında Darüşşafaka’yı tanıtan bir konuşma yapan Davut Ökütçü, “Darüşşafaka’nın kurucuları daha en baştan eşitlikçi bir anlayışla, cinsiyet ayırımı yapmadan Eğitimde Fırsat Eşitliği misyonunu ilke edinerek bugün Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Gelişme Hedeflerinden SDG#4 ve SDG#5’i, bundan 158 yıl önce, Birleşmiş Milletler’in kuruluşundan 82 yıl önce benimsemiştir” dedi.  

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’ndan yarışmaya katılan 7 öğrenci de organizasyondan ödülle dönmüş oldu.

 

ÖDÜL ALAN ÖĞRENCİLER

 

Medya:                             

 

Ahmet Yasir Destebaşi - Mansiyon

 

Araştırma:                       

 

Sevinç Orman – Birinci

Nazlı Eren – İkinci

Zeynep Bayraktar – Üçüncü

 

 

 

Yazılı Düşünsel Ürünler:

 

Begüm Serttaş – İkinci

Esma Nur Sarı – Üçüncü

Menekşe Ezgi Akyol - Mansiyon