16 HAZİRAN 2019 Pazar 06:06
Samsun Haber
Giriş Tarihi : 12-03-2019 17:39   Güncelleme : 12-03-2019 17:39

Demirtaş: Sosyal belediyecilik bizim işimiz

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necaattin Demirtaş; Sosyal Belediyeciliği en iyi biz biliriz" dedi.

Demirtaş: Sosyal belediyecilik bizim işimiz

Necattin Demirtaş eşi Lütfiye Demirtaş ile birlikte mahalle ve site ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. 

Güne Hürriyet Mahallesi'nde Cengiz Assan’ın kahvaltı prgramında vatandaşlarla biraraya gelerek başlayan Demirtaş gördüğü ilgi ve destekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Ardından eski Sanayi Sitesi, İlyasköy Mahallesi, Mevlana Caddesi, Duruşehir Armada ve Başakşehir’de vatandaşlarla ve esnaflarla biraraya gelen Demirtaş, sosyal belediyecilik noktasında çok önemli projelerle İlkadım’ı hakettiği bir vizyona kavuşturacaklarını söyledi.

"Sosyal belediyecilik bizim işimiz, en iyi biz yaparız" diyen Demirtaş, sosyal belediyecilik noktasında planladığı projelerden bazıları ise şöyle anlattı:

"KADINA ŞİDDETE HAYIR"

Şiddet mağduru kadınlarımız için 'Anaocağı Kadın Sığınmaevi' projesini İlkadım’a kazandıracağız. Kadınlar bizlerin başının tacıdır. Onlara yönelik her türlü şiddetin karşısında dimdik duracağımızın sözünü buradan sizlere veriyorum. Sığınmaevi projemiz ile zor olan yaşamlarını kolaylaştırmak, ezilen kardeşlerimize destek olmak en önemli görevlerimizden biri olacaktır. 

"İLKADIM'DA HAK ETTİKLERİ DEĞERİ GÖRECEKLER"
Gelecekle bugünümüzün köprüleri yaşlılarımızın kalan ömürlerini İlkadım’da hakettikleri değeri görerek yaşayacaklar. 'Ata Yaşam Merkezi' ile yaşlılarımız sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Çok önemsediğimiz, bizleri de manevi olarak huzura erdirecek bir proje olan Ata Yaşam Merkezi, 150 adet müstaki evleren oluşacak .Göreve gelir gelmez hemen projelendirme çalışmalarına başlayacağımızın müjdesini de buradan vermek isterim. 

"HASTA YAKINLARININ İMDADINA YETİŞECEĞİZ"
Tedavi görmek için Şehrimize gelen hasta yakınlarının en önemli ihtiyacı olan konaklama konusunda da bir çalışma hazırladık. Refakatçi evlerimizle hasta yakınlarımızın imdadına yetişeceğiz. Bu çalışma sosyal belediyeciliğin bir gereğidir ve bunu da biz hayata geçireceğiz.

"BU GENÇLER BİZİM"
Günümüzün en önemli sorunlarından birinin de bağımlılık. Maalesef gençlerimiz gerek maddde gerekse teknoloji bağımlılığı ile hayattan kopuk bir şekilde yaşamlarını sürdürüyor. Bu gençler de bizim yürek yaramız. Onlar için de Rehabilitasyon Merkezi projesini ilçemizde hayata geçireceğiz. Onların acilen sosyal hayatın içinde aktif olarak yer almalarını sağlamalıyız. Toplum olarak bizim en önemli görevlerimizden biri olarak görüyoruz. Meslek edindirme atölyeleri ile onların istihdam edilerek çalışma hayatına katılmalarını destekleyeceğiz.

Sözle değil gerçekleşen projelerle sosyal belediyeciliğin gereğini yapacaklarını ifade eden Demirtaş, "Bunu en iyi biz yaparız. İlkadım sosyal projeleri ile Türkiye'ye örnek olan bir ilçe olacak. Sizlere bunun sözünü veriyorum” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA