Samsun Haber
Giriş Tarihi : 07-02-2019 19:59   Güncelleme : 07-02-2019 19:59

Deveci STK'ları ziyaret etti

Millet ittifakı Atakum Belediye Başkan adayı Av. Cemil Deveci, "STK'lar demokratik toplumların vazgeçilmezleridir" dedi

Deveci STK'ları ziyaret etti

CHP ve İyi Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakı'nın Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, seçim ziyaretlerine dün Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile devam etti. Deveci, "STK'lar sosyal demokratik yönetim anlayışlarının olmazsa olmazlarıdır" dedi.

CHP Atakum Belediye Başkan adayı Av. Cemil Deveci, seçim gezileri kapsamında dün Türk-İş İl Temsilciliği, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Tes-İş, Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası Birliği (TMMOB) Samsun Şube Başkanlığı, Samsun Tabipler Birliği (STTB) Odası ve Eğitim-İş Sendikası Samsun Şube Başkanlığı'nı ziyaret etti. STK'ların sorunlarını yaşayanlardan dinlediğini ifade eden Deveci, "Sorunların çözümleri hakkında tüm STK'lar ile fikir alışverişinde bulundum. Bu sorunları ortak akıl ile 31 Mart'tan sonra çözüme kavuşturacağız" diye konuştu. 

İŞÇİLER BİZİM GÖZBEBEĞİMİZDİR

Millet İttifakı Atakum Belediye Başkan adayı Av. Cemil Deveci, Türk-İş İl Temsilcisi Şaban Çılgın'ı makamında ziyaret etti. İşçilerin ülke açısından önemine değinen Deveci, "İşçiler bu ülkenin olduğu gibi bizim de gözbebebeğimizdir. Onlar ile hak arama mücadelesini bugüne kadar olduğu gibi Başkanlık dönemimde de yapmaya devam edeceğim. Onlar bu ülkenin vazgeçilmeleridir" dedi.  

TEKİN VE DEVECİ BERABERİZ MESAJI VERDİ

Millet ittifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayati Tekin ile birlikte EMO Şube Başkanı Murat Kardaş ve Tes-İş Samsun Şube Başkanı Gökay Özdal'ı makamlarında ziyaret eden Atakum Belediye Başkan adayı Av. Cemil Deveci, "Sizler ile birlikte projelerimizi hayata geçireceğiz. Çünkü kendi konusunda uzman ve nitelikli kişiler ile sorunların üzerinden çözümler bulmak çok daha kolay. Bunun için 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerden sonra projeleri beraber hayata geçireceğiz" ifadelerinde bulundu.  

ULAŞIM SORUNUNU BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ

Atakum halkının en çok sıkıntı yaşadığı konunun trafik olduğunu ifade eden Deveci, trafik sorununun çözümü hakkında TMMOB Samsun Şube Başkanı İshak Memişoğlu'na makamında ziyarette istişare toplantısı ile görüş alışverişinde bulundu. Deveci, "Atakum trafiği özellikle ana caddesi üzerinde yoğun araç sıkışıklığı yaşanıyor. Otopark sorunları aldı gitti. Bunun için bazı projelerimiz var. Ancak konusunda uzman olan sizlerle istişareler yaparak çözüme ulşamamız daha kolay. Seçimlerden sonra bu konuda sizlerinde yardımına ihtiyacımız olacak" ifadelerinde bulunurken, TMMOB Şube Başkanı Memişoğlu ise, "Her zaman Oda olarak sizlerin yanındayız. Eminim ki, Atakum halkı size gerekli desteği verecektir" dedi.

HER ZAMAN BERABERİZ

Samsun Tabipler Odası Başkanı Dr. Murat Erkan, Millet İttifakı'nın Atakum Belediye Başkan aday adaylığı konusunda yarış içine girdiği ancak daha sonra partisinin Av. Cemil Deveci'yi aday göstermesinin ardından desteğini her zaman vereceğini belirtti. Av. Cemil Deveci ise, "Biz ideolojimiz ile davamıza her zaman sahip çıkan bir kişileriz. Burada sen ya da ben değil, ülkemiz önemli. Bunun için çıktığımı bu yolda dava arkadaşım, kardeşim Dr. Murat Erkan'ın ve yönetim kurulu üyelerinin yanımda olması beni falasıyla çok mutlu etti. Bu yol sadece halkın mücadele yolu, koltuk savaşı değil" diye konuştu.

EĞİTİMİN SORUNLARI SİZLERLE BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ

Ülkemizde eğitimin sorunları hakkında fikir alışverişinde bulunmak için Eğitim-İş Samsun şube Başkanı Rüstem Kara'yı ziyaret eden Deveci, "Eğitimde olduğu gibi bir Atakum bir çok sorunla mücadele etmek zorunda. Bunun için sizler ile bu sorunları tespit etmek ve çözümleri hakkında fikir alışverişinde bulunmaya geldim. Sosyal demokrati kimliğimiz ile eğitimcilerin daha modern ve Atatürk ilkelerine sahip nesiller yetiştirmesi gerektiğine inanan biriyim. Bunun için ise Atakum'da çeşitli aktiviteler yapılması için planlar var. 31 Mart'tan sonra bu aktiviteler hakkında sizler ile ortak çalışmalar yapmak istiyorum" ifadelerinde bulundu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA