Güncel
Giriş Tarihi : 13-07-2022 17:48   Güncelleme : 19-08-2022 22:08

Doğum Sigortası Nedir, Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Doğum sigortası, annelik ile ilgili tüm masrafları kapsayan sigorta türüdür. Bazı sağlık sigortası teminatları arasında bulunan doğum paketleri gebelik planlaması yapan anneler için güvence olabilir.

Doğum Sigortası Nedir, Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Ancak bu teminatın, sağlık sigortanız olan özel sağlık sigortası veya tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerine ek teminat olarak alındığını bilmelisiniz.

Ek olarak, teminat ayrıca doğurganlık sorunlarından kaynaklanan masrafları, yeni doğan bebeğin herhangi bir tıbbi komplikasyon nedeniyle hastanede yatış masraflarını ve doğum tarihinden itibaren 90 güne kadar aşı masrafları da karşılanabilir.

Doğum Sigortası Nedir?

Doğum sigortası belirli bir süreye kadar doğumla ilgili tüm masrafları kapsayan bir sigorta türüdür. Tek başına bir poliçe seçebilir veya ek bir prim ödeyerek doğum teminatlı ek sağlık sigortası olarak poliçenize dahil edebilirsiniz.

Doğum Sigortası Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Doğum sigortasında bekleme süresi ek teminat olarak sunulabilir. Bekleme süreleri sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilir. Bazı sigorta şirketlerinde doğum sigortasını satın aldıktan sonra 9 ay, bazılarında ise birkaç yıllık bekleme süresi olabilir. Bekleme süresini netleştirmek için sigortayı yaptırmadan önce detaylı bilgi almanız gerektiğini unutmamalısınız. Bu sayede bekleme süresini göz önünde bulundurarak erken önlem alabilirsiniz.

Hamileyken Doğum Sigortası Yaptırabilir misiniz?

Hamileyken doğum sigortasından yararlanabilirsiniz. Ancak ne zaman doğum sigortası yaptıracağınızı merak ediyorsanız kararınızı ertelememeniz gerekir. Bunun nedeni, bekleme süresi olmayan doğum sigortalarının kolay temin edilememesidir. Genel olarak, bu teminattan yararlanmak için uzun bir süre beklemeniz gerekebilir.

Neden Doğum Sigortası Teminatı Satın Almalısınız?

Doğum sigortası satın almak, doğumla ilgili finansal maliyetler konusunda içinizin rahat etmesine yardımcı olabilir. Bu teminatı, mevcut sağlık sigortası planınıza ek olarak satın aldığınızda daha düşük bir ücret ödeyebilirsiniz.

Doğum sigortası hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için https://www.tamamlayicisaglik.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

AdminAdmin