Samsun Haber
Giriş Tarihi : 12-11-2019 13:45

Dün mahkeme santrali durdurmuştu! OKE'den flaş santral açıklaması

Samsun'un Çarşamba ilçesine Oltan Köleoğlu Enerji tarafından kurulumuna başlanılan biyokütle enerji santrali dün mahkeme tarafından alınan kararla durduruldu. Konu ile ilgili OKE'den açıklam yapıldı.

Dün mahkeme santrali durdurmuştu! OKE'den flaş santral açıklaması

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Samsun ile Çarşamba ilçesi Eğercili Mahallesinde kurulumu planlanan “Biyokütle Enerjisi Hammadde Açık Depolama Sahası” alanında şirketimiz üzerine kayıtlı olan parsellerin bir kısmının izin süreçleri mahkemeye sunulan dosyadaki teknik bilgi ve belge eksikliği nedeniyle T.C. Samsun 3. Bölge Mahkemesi’ne itiraz yolu açık olmak üzere yürütmenin durdurulması kararı tebliğ edilmiştir.

Avukatlarımız itiraz dosyasında bakanlıktan alınan gerekli izinleri, teknik bilgi, belge eksiklerini ve savunma metnini mahkemeye sunacaklardır.

Yürütmeyi durdurma kararı Biyokütle Enerji Santrali İnşaat Alanı için değil, hammadde depo sahası parsellerinin bir kısmı için verilmiştir. İnşaat süreçlerimizi ilgilendiren Samsun İli Çarşamba İlçesi Eğercili Mahallesi 108,109,110 ve 111 nolu parseller üzerinde herhangi bir mahkeme kararı bulunmamaktadır. Kamuoyuna duyurulur."