Yaşam
Giriş Tarihi : 03-12-2021 23:44   Güncelleme : 03-12-2021 23:44

DÜNYANIN EN İYİ GİRİŞİMSEL KARDİYOLOGLARI İSTANBUL’DA BİR ARAYA GELİYOR

Ülkemizde 3 – 5 Aralık 2021 tarihlerinde düzenlenen 12. Uluslararası “CTO Essentials” Kongresi, Kronik Total Oklüzyon Kulübü Başkanı Prof. Dr. Ömer Göktekin önderliğinde gerçekleştirilecek.

DÜNYANIN EN İYİ GİRİŞİMSEL KARDİYOLOGLARI İSTANBUL’DA BİR ARAYA GELİYOR

Avrupa, Amerika, Japonya ve Orta Doğu'dan dünyaca ünlü kardiyoloji hekimlerinin katılım göstereceği, toplam 24 vakaya canlı yayında tam tıkalı damar açma işleminin yapılacağı ve çok sayıda kayıtlı vaka sunumunun paylaşılacağı kongre, tüm hekimlerimiz ile kardiyoloji dünyası için büyük önem taşımaktadır.

Hasta sayılarındaki artışa paralel olarak Kronik Total Oklüzyon (CTO) işlemlerine ilgi de her geçen yıl artmaktadır. Kalbi besleyen damarların en az 3 aylık bir süre içinde tam tıkalı olması ve tıkalı olan damardan hiç kan akışı bulunmaması durumuna “kronik total oklüzyon (CTO)” adı verilmektedir. Zamanla kalp yetersizliğine zemin hazırlayabilen tam tıkalı damarların açılması için son yıllarda ameliyatsız bir yöntem olan Kronik Total Oklüzyon Tedavisi (CTO) öne çıkmaktadır.

Kronik Total Oklüzyon Kulübü, 2008’den itibaren bu konuda bilgilerini tazelemek ve deneyimlerini paylaşmak isteyen uzmanlar için çeşitli toplantılar düzenlemektedir. Geçen yıllardan edinilen deneyimle, kongre 10. yılında “CTO Essentials” adıyla uluslararası platforma taşınmıştır.

Her yıl olduğu gibi bu sene de gerek yurt içinden gerekse yurt dışından yoğun bir katılımın   beklendiği ve kalp sağlığı açısından büyük önem taşıyan bu kapsamlı organizasyonda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

PROGRAM

Tarih: 3-4-5 Aralık 2021

Saat: 08.30 – 18.00

Yer: Polat Yeşilköy Otel – Balo Salonu