Advert

Eğitim fakültesi türkü dostlarını buluşturdu

SAMSUN Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı 2’nci sınıf öğrencilerinin Türk Halk Müziği Konseri dinleyenlere keyifli bir akşam yaşattı.

Eğitim fakültesi türkü dostlarını buluşturdu

OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulamaları Merkezi Müdürü Prof.Dr. Kaya Tuncer Çağlayan, Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Yakup Alper Varış, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Öğretim Görevlisi İlyas Şenel yönetimindeki Müzik Eğitimi Anabilim Dalı 2’nci sınıf öğrencileri repertuarlarında, Sivas’tan Giresun’a, Balıkesir’den Hatay’a kadar Türkiye’nin farklı yörelerinden derlenmiş ve toplumsal belleğimizde yaşayan birbirinden güzel ezgilere yer verirken koro ve solo performanslarıyla katılımcıların beğenisini kazandı.

Güzel bir konser verdiklerini belirten OMÜ Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Yakup Alper Varış, konserin düzenlemesinde katkı veren başta Rektörlük ve Eğitim Fakültesi Dekanlığına teşekkürlerini sunarken “Koromuzu başarıyla yöneten Öğr. Gör. İlyas Şenel ve sevgili öğrencilerimize, emeği geçen tüm paydaşlarımıza ve siz değerli konuklara sonsuz saygılarımı sunuyorum” dedi.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aday gösterilmeyen belediye başkanından duygusal istifa
Aday gösterilmeyen belediye başkanından duygusal istifa
Ziraat Bankası vatandaşlardan gelen şikâyetleri yanıtladı
Ziraat Bankası vatandaşlardan gelen şikâyetleri yanıtladı