Güncel
Giriş Tarihi : 27-01-2020 13:40

EGM kadrolu personel alımı gerçekleştirecek

Emniyet Genel Müdürü kadrolu personel alımı gerçekleştirecek. Alımlara ilişkin detaylar yayımlandı. EGM kadrolu personel alımına kimler başvurabilir? Başvuru detayları nelerdir? Haberimizin devamında...

EGM kadrolu personel alımı gerçekleştirecek

EGM 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği alanında hizmetli alımı yapacağını duyurdu. Alımlara ilişkin başvurular başladı. 

EGM PERSONEL ALIMINA KİMLER BAŞVURABİLİR? 

İlanlara başvuru yapmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları şu şekilde;

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

- Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

- Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak.

- Herhangi bir ortaöğretim kurumu mezunu olmak

- 2018 KPSS P94 puanı en az 70 olmak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR? 

İlana başvurular bugün başladı ve 31 Ocak 2020 tarihine kadar devam edecek. Başvuru yapmak isteyen adaylardan istenen evraklar şunlar:

- Kimlik belgesi,

- Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf,

- İstenilen eğitim durumuna ait diploma/mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti (diploma/mezuniyet belgesinin aslının ibraz edilmesi durumunda, fotokopisi onaylandıktan sonra iade edilecektir. Diploma ve mezuniyet belgesi haricindeki belgeler kabul edilmeyecektir.) 

- KPSS Sonuç belgesinin aslı ya da internet çıktısının örneği

BAŞVURU NASIL YAPILIR? 

Başvuru şartlarını ve kriterlerini sağlayan vatandaşlar gerekli evrakları hazırlayarak bulundukları ilin emniyet müdürlüğü personel şube müdürlüğüne giderek başvurusunu yapması gerekmektedir. Son başvuru tarihi 31 Ocak 2020 olarak belirlendi. 

Yapılacak olan başvurularda KPSS puan sıralaması esas tutulacak. Yapılacak alım sayısının 5 katı aday mülakatlara sokulacak.