Güncel
Giriş Tarihi : 18-12-2019 12:49

Emekliye Faizsiz Ev Kredisi Fırsatı

Emekli vatandaşlar ülkemizde geçim sıkıntısı yaşayan kesimlerden biridir. Üstelik ne yazık ki pek çok emekli yaşamlarını halen kira ödeyerek devam etmektedir.

Emekliye Faizsiz Ev Kredisi Fırsatı

Bu neden yüzünden emekliye özel krediler tasarlanarak özellikle konut alımlarında destek olunmak istenmektedir. Emekli vatandaşlar bankaların açıkladığı rakamlar üzerinden kredilerini çekerek faiz ödemek zorunda kalmadan kredilerini değerlendirebilmektedir. Fakat bu tür kredilerin temin edilmesi için yerine getirilmesi gerekli olan şartların sayısı fazladır.

Emekli İçin Faizsiz Konut Kredisi

Emekliye faizsiz ev kredisi fırsatı sene içerisinde birkaç kez gündeme gelmektedir. Devlet yetkilileri bu konu hakkında yapılan çalışmalar kapsamında emekliler için uygun kredi imkânları hazırlamaktadır. Bankaların gerçekleştirmiş oldukları kampanyalar kapsamında emekliler konut alımlarında avantajlı şekilde hareket etmektedir. Bilindiği üzere son çalışmalar neticesinde bankaların konut kredilerindeki faiz oranlarında büyük bir indirime gidilmiştir. Emekliler için verilen indirim oranı ise minimumlara çekilmektedir.

Bazı bankalar emeklilere faizsiz konut kredisi temin etmektedir. Kredinin temin edilmesi için genellikle satın alınmak istenen ev ipotek edilmektedir. Bu sayede banka kredisini almak konusunda kendini garantilemiş olmaktadır. Üstelik konutların ipotekli olması ev sahiplerine herhangi bir zarar vermemektedir. Çekilen kredi miktarının tamamının düzenli bir şekilde ödenmesi ile birlikte ipotek kaldırılmaktadır. Böylece emekliler satın almış oldukları konutlarda tam manası ile söz hakkı elde edebilmektedir.

Emeklilere Özel Faizsiz Konut Alım Yöntemleri

Ülkemizde konut satın almak için alternatif yöntemler de yok değildir. Emekli faizsiz konut alımı için açıklanacak olan yöntemlerden herhangi birini de tercih edebilmektedir. Tasarrufa dayalı faizsiz yöntemler faizsiz konut alımlarında akla ilk gelenlerden biridir. Bahsi geçen yöntem ile birlikte emekli vatandaşlar da diğer katılımcılar da maddi güçlerine göre sistem havuzuna aylık olarak belli miktarlarda para ödemektedir. Havuzda konut alımına yetecek miktar aylık olarak toplanmaktadır. Bu sayede katılımcılar aylık ev sahibi yapılmaktadır. O ay içerisindeki şanslı kişi ise çekilen kura kapsamında belirlenmektedir. Sistem oldukça güvenilirdir. Fakat acil konut ihtiyaçlarında kuranın ne zaman çıkacağı belli olmadığı için bazı katılımcılar tarafından tercih edilmediği de bilinmektedir.

https://blog.birevim.com/faizsiz-ev-kredisi-2019-orani-faizsiz-ev-sahibi-olma-yontemi/