Magazin
Giriş Tarihi : 04-12-2019 13:46

En Çok İzlenen Hint Dizileri

En Çok İzlenen Hint Dizileri

En iyi ve en çok izlenen hint dizileri, geçmişten bu güne kadar seyirciyi ekrana kilitleyen dizilerden oluşmaktadır. Hint dizileri günümüzde pek çok ülke dizisini geride bırakarak ön plana çıkmayı başarmıştır. Genellikle Hint dizi yapımlarının isimleri çoğu zaman zorlasa da Hint dizileri çoğunlukla müzikal yönleriyle de başarı elde ediyor. Hint yapımlarının bu denli başarı göstermesi dizilerin artık Türkçe dublajla yapılmasına da olanak tanımıştır.

 Hint dizileri artık ev hanımlarının da merakla takip ettiği diziler arasındadır. Özellikle internet ortamında yayınlanan diziler Türkiye’de de reyting rekorları kırmaya devam ediyor. Hint dizilerine rağbet fazla olunca, en çok izlenen ve takip edilen Hint dizilerini IMDb puanlarına göre sizlerle paylaşıyoruz.

 1- Sarabhai Sarabhai - IMDb Puanı: 9,2

 2004 yapımı olan Sarabhai Sarabhai dizisi komedi türünde bir dizidir. 9,2’lik IMDb puanı ile en çok ses getiren dizi yayınlandığı günden itibaren yapımlar arasında üst sıralardadır. Oldukça mevkili Sarabhai ailesininden Maya, orta halli bir Hint ailenin oğluyla evlenmek ister. Bu evlilik isteğinden sonra da olaylar patlak verir. Hem komedi hem de duygusal sahnelerin bir arada olduğu dizi, en çok izlenen Hint dizileri arasında ilk sıralardadır.

 2- Office Office - IMDb Puanı: 9,0

 Office Office dizisi ilk kez 2001 yılında yayınlanmıştır. Yayınlandığı günden itibaren de toplamda 15 adet farklı ödül almayı başarmıştır. IMDb Puanı: 9,0 olan dizi en çok izlenen Hint yapımlarında 2. sırayı almayı başarmıştır. Dizi genellikle kamu ortamındaki yolsuzlukları ve rüşvet olaylarını Mussadial’ın iş hayatına yansıtarak komedi bir şekilde izleyiciye aktarmaktadır.

 3- Shriman Shrimati - IMDb Puanı: 8,7

 143 bölümden oluşan Shriman Shrimati dizisi, yayın hayatına 23 yıldır devam etmektedir. İlk 3'te yer alan dizi komedi türünde bir dizidir. Başarılı oyuncularıyla yoluna devam eden dizi en çok süren Hint dizilerinden birisidir.

 4- Dekh Bhai Dekh - IMDb Puanı: 8,7

 Dekh Bhai Dekh dizisi ilk kez 1993 yılında yayın hayatına başlamıştır. Uzun süreden sonra tekrar yayınlanan dizi halen eski başarısını da devam ettiriyor. Dizide Diwan ailesine mensup olan 3 farklı nesil anlatılmkatadır. Oldukça eğlenceli ve komik olan olaylar dizinin ana konusunu oluşturmaktadır.

 5- Khichdi - IMDb Puanı: 8,7

 2002 yılında yayınlanan Khichdi dizisi o dönemlerin en çok izlenen Hint dizilerinden birisi olmayı başarmıştır. Hindistan'ın en eski sitcom yapımlarından birisi olan dizi Batı tarzında uyarlanmıştır. Parekh ailesinin yaşadığı malikanede yaşanan tüm olaylar bir komedi tarzında izleyiciye aktarılmaktadır.

 6- Hatim - IMDb Puanı: 8,7

 Hatim dizisi izlenme ve beğenilme puanına göre 6. sırada yer alır. Dizi 2003 ve 2004 yılları arasında en çok izlenilen ve beğenilen Hint dizisi olma ünvanına da sahiptir. Dizinin ana konusu Ortaçağ’ın Orta Doğu’sunda yaşanmaktadır. Yayınlandığı bölümler boyunca toplamda 12 farklı ödül almayı başaran dizi tarihi bir dizi olarak bilinir.

 7- Proloy Asche - IMDb Puanı: 8,7

 2011 yılında yayınlanan dizi toplamda 50 günlük mini bir yapım olarak izleyicinin karşısına çıkar. Dizi daha çok aksiyon seven izleyiciler için kurgulanmıştır. Dizinin konusu Proloy adında bir adamın hayatı boyunca hem adaletsizlik hem de kötülük ile savaşmasını konu edinmektedir. Aksiyon bir yapım izlemek isteyenler için Proloy Asche dizisi ideal bir yapımdır.

 8- 24 - IMDb Puanı: 8,3

 24 dizisi, 9 sezondan oluşan bir dizidir. Dizide Anil Kapoor başrol oyuncusu olarak yer alıyor. 2013 yılında yayınlanan dizi şuan için de devam etmektedir. En çok izlenen Hint dizileri arasında 8. sırayı almayı da başarmıştır. Dizinin ana konusunda ise Jai Singh Rathod adındaki bir adamın hem ülkesini hem de ailesini kurtarmak için verdiği çeşitli mücadeleler anlatılmaktadır.

 9- Captain Vyom - IMDb Puanı: 8,3

 Süper kahraman ve aksiyonlarla dolu olan dizi 54 bölüm yayınlandır. 10 yıldır yayın hayatına devam eden dizi Hint dizileri arasında en çok izlenen dizilerden birisidir. Bilimkurgu tadında olan dizi 2123 yılındaki insanlığı anlatan bir dizidir.