Güncel
Giriş Tarihi : 21-12-2019 13:01

Engelliye Faizsiz Ev Alma Fırsatı

Günümüzde pek çok banka engellilerin daha rahat şartlar altında kredi almasına imkan sağlıyor.

Engelliye Faizsiz Ev Alma Fırsatı

Engellilere faizsiz kredi hem özel bankalar üzerinden, hem de devlet bankalarından alınabilir. Engellilerin faizsiz kredi almasını sağlayan bankalar ise şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Ziraat Bankası
  • QNB Finansbank
  • Denizbank
  • Aktifbank
  • Halkbank

Konut Kredisi Alma Şartları

Bu kişilerin yukarıdaki bankalardan konut kredisi alabilmesi için bazı şartları yerine getirmesi lazımdır. Örnek olarak konut kredisi başvurusunda bulunacak olan kişinin mutlaka düzenli bir gelire sahip olma şartı aranır. Başvuruda bulunan kişi en az 6 aylık süre boyunca sigortalı olarak çalışıyor olmalıdır. Öte yandan diğer kredi ürünlerinde olduğu gibi başvuruda bulunan kişinin sicilinin temiz olması, kredi notunun düşük olmaması lazımdır. Ayrıca fiziksel engele sahip olan kişiler bankalardan faizsiz konut kredisi alabiliyor. Zihinsel engellilerin ise bu imkandan yararlanamayacağını belirtmek gerekir. Bu tarz şartlara uyum sağlayacak olan kişiler bankalardan kredi çekebilirken, kredi notunun yüksek olması durumunda alınacak kredi tutarında artışlar görülebilir.

 Ziraat Bankası Kredi

Ziraat Bankasında kredi şartları başvuruda bulunacak kişinin engel durumuna ve kredi notuna bağlı olarak değişiklik gösterir. 60 ay vade üzerinden bu kredi imkanını sağlayan banka, ayrıca bu kişilere çok daha farklı avantajlarda sunmaktadır. Bu kişilerin kredi notunun düşük olması halinde düşük faizli olarak konut kredisi alabilmesi söz konusu olacaktır. Ayrıca sigorta kapsamına bağlı olarak sigorta indirimlerinden yararlanma hakkına sahip olurlar. 18 yaşından büyükler için geçerli olacak bu kredi ürününü almak için en az yüzde 50 engele sahip olmak gerekir.

Halkbank Engelliler İçin Kredi

Engellilere kredi imkanı sağlayan bankalardan biri olan Halkbank 60 aya varan vadeler üzerinden kredi alma imkanı yaratıyor. Kredi notunun yüksek olması halinde faizsiz kredi imkanı doğmuş olur. İnternet üzerinden yapılacak olan başvurular geçerli olmayıp, bankaya kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin gerekli belgelerle birlikte en yakında bulunan Halkbank şubesini ziyaret etmesi gerekecektir. Yapılan incelemenin hemen ardından kredi için uygun olup olmadığınızı kısa sürede öğrenmiş olursunuz.

https://www.faizsizev.org/engelliye-ev-mujdesi-engelli-kampanyalari/