Güncel
Giriş Tarihi : 07-10-2019 12:29

Envai Çeşit Oyun Parkları İçin Yapısanpark

Şehirleşmenin getirisi olarak çocukların oyun alanlarında daralma görülmektedir. Bu sebepten dolayı binalarda büyümek zorunda kalan çocukların kişisel gelişim konusunda problem yaşadığı görülmektedir.

Envai Çeşit Oyun Parkları İçin Yapısanpark

Bu durumun önüne geçmek için şehir içi çocuk oyun parkları yapımı arttırılmaktadır. Sosyal belediyecilik alanında çocukların gelişimi için çok önemli olan çocuk oyun parkı yapımında kullanılan oyun aletleri de en az parklar kadar önemlidir.

Günümüzde site evlerin artmasından kaynaklı site içlerinde çocuklara oyun alanı oluşturma gereksinimi doğmuştur. Bu ihtiyacın karşılanması için çocuk oyun parkı yapımı siparişleri artmıştır. Çeşitli özelliklerle birbirinden farklı olan oyun çeşitleri parkın yapımından önce kararlaştırılıp park alanına yerleştirilmektedir. Bu oyun alanlarında çeşitliliği çocuk oyun parkları için yapan kurumsal firmaların başında da Yapısan Park gelmektedir.

Yapısan Park Kimdir?

Yapısan Park 2002 senesinde oyun parkı aletleri yapmaya başlayan kurumsal bir üretici firmadır. Ülkemizin birçok belediyesine oyun parkı aletleri tasarlayarak park yapımı üstlenmiştir. Bu sayede hızlı yükselen kurum, çocukların rahatlıkla oynayabileceği alanların üretimini yapmaktadır. Bu alanlarda çocukların kişisel ve fiziksel gelişimlerine yardımcı olan oyun aletleri kullanılmaktadır.

Proje yapımında tasarımcılar, iç mimarlar ve mühendislerin ortak çalışmasıyla profesyonel olarak hizmet sunan firmaların başında gelmektedir. Birçok belediye ve inşaat firmasının oyun parklarını Yapısan Park'a yaptırmasının en büyük sebebi de bu olmaktadır. Profesyonel ve kurumsal sunulan çalışmalardan kaynaklı yüzlerce kurumla çalışmış firmanın referansları oldukça yüksek bir sayıda olmaktadır.

Yapısan Park Hangi Park Serilerini Üretmektedir?

Yapısan Park çocukların oyunlarda kişisel ve fiziksel gelişimleri için uygun kabul edilen parkların tasarlanmasını sağlamaktadır. Tasarlama, montaj ve kurulum hizmeti veren firma hemen hemen bütün çocuk oyun parkı serilerinin üretimini ve kurulumunu yapmaktadır. Bu oyun serilerinin başında; Dinamik, parkur, meteor, piramit, petek, kompakt, eğik ev, naturel, dev gibi seriler yer almaktadır. Ayrıca oyun serisi çeşitlerini sipariş üzerine özel olarak tasarlayarak da yapımını üstlenmektedir.

Yapısan Park talep edilen birçok oyun alanının tasarımını geçmişten günümüze yapmaktadır. İzmir Kısıklı Sanayisinde küçük bir dükkanla faaliyete başlayan kurum bugün bürün oyun serilerini farklı modellerde tasarlayarak montajlarını yapacak hazır hale getirmiş durumdadır. Bu sayede Serilerin üretiminde kullanılan Dinamik, metor, piramit ya da petek serilerinin parçalarının üretimi ayrı ayrı yapılmaktadır. Bu sayede kurulumu hızlı ve rahat yapılmaktadır. Ayrıca çocukların oyun sırasında zarar görmemesi için uygun zemin üzerine inşaatlar yapılmaktadır.

Yapısan Park Bugüne Kadar Kimlerle Çalışmıştır?

Ülkemizde birçok büyük şehir ve ilçe belediyelerinin çocuk parklarının yapımını Yapısan Park üstlenmiştir. Bu sayede yüksek bir referans sayısına ulaşmıştır. Başta İstanbul olmak üzere, İzmir, Aydın, Söke, Alanya, Altındağ, Döşemealtı, Etimesgut, Akhisar, Ayvalık gibi saygın belediyelerin oyun parklarını yapmıştır. Bu sayede bu belediyeler Yapısan Park'ın referansı olmaktadır. Ellinin üzerinde belediyeyle çalışmış firma bugün belediyelerin park ihtiyacının dışında, inşaat alanında hizmet veren büyük firmalara da hizmet vermektedir.