Güncel
Giriş Tarihi : 07-05-2020 18:19   Güncelleme : 07-05-2020 18:19

EPİDERMİS LAZER EPİLASYON

EPİDERMİS LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon, vücutta istenmeyen tüyleri kalıcı bir şekilde giderilmesini sağlayan bir işlemdir. Bu işlem 1990 yılında ticari amaçlı yoğun bir şekilde kullanılmıştır. Günlük yaşantı da insanların vaktini alan jilet, ağda veya tüy dökücü kremler yerine kısa sürede pürüzsüz bir cildinizin olmasını istemez misiniz? Epidermis lazer epilasyon gelişmiş teknolojik cihazları ile insanlara hem kaliteli hem de sağlıklı bir şekilde istenmeyen tüylerinden arınmasına yardımcı oluyor. Birkaç seans sonrası gözle görülür sonuçlar vermektedir. Günümüzde kadınlar kadar erkeklerin de kişisel bakımına önem verdiğini gözlemliyoruz. Epidermis Lazer epilasyon işleminde en çok tercih edilen Alexandritea lazer cihazı ve Buz lazer' dir. Özellikleri bakımından Alexandritea lazer cihazı FDA onaylı, uygulama sonrası cilt de herhangi bir yanık veya yara oluşumu olmaz. Buz lazer ise daha çok acıya dayanamayan kişiler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Cihazın uç kısmında bulunan buz parçası ile işlem yapılacak bölge önce uyuşturulur. Bu nedenle lazer epilasyon işlemi sırasında kişi' nin canı acımaz.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon kısa süreli uygulamalı bir işlemdir. Lazer epilasyon yapılacak bölge' nin öncelikle jilet ile temizlenmesi gerekmektedir. Ancak ağda kullanımı yapılır ise kıl kökü temiz olduğu için lazer epilasyon da geç cevap verir. Bu nedenle jilet ile yüzeysel bir şekilde epilasyon olacak bölge temizlenmelidir. Uygulamaya başlamadan önce kişinin kıl yapısı ile ten rengi kullanılacak cihaz için önemlidir. Ardından uzman kişi tarafından kişinin kıl yapısına göre uygun doz ayarlanır ve işleme başlanır. Epidermis Lazer epilasyon işlemi uygulanacak bölge’ nin genişliği de seans saatini kısaltabilir veya uzatabilir. Genellikle 5 dakika ile 2 saat arasında bölgesine göre işlem saati değişmektedir. Ayrıca lazer epilasyon seansı 6 ile 8 seans arasında değişkenlik göstermektedir.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Günümüzde hijyenine dikkat eden kadın ve erkekler için lazer epilasyon bölgeleri hemen hemen aynıdır. Lazer epilasyon' un uygulandığı bölgeler; Ense, yüz, göğüs, boyun, koltuk altı, kulaklar, bacak, gövde, omuzlar, genital bölge göbek, kalça, sırt ve bel çevresi gibi farklı yerlere uygulanabilir. Her bölgelerinde kalıcı olarak bitme süresi farklıdır. Bu nedenle seanslar da değişiklik olabilir.

https://www.epidermis.com.tr/