Ekonomi
Giriş Tarihi : 15-07-2020 19:25   Güncelleme : 15-07-2020 19:25

Erdoğan: 1000 TL pandemi yardımı devam edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pandemi sürecinde verilen 1000 TL 'lik yardımın devam edeceğini duyurdu.

Erdoğan: 1000 TL pandemi yardımı devam edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pandemi sürecinde verilen 1000 TL 'lik nakdi yardımların şehit yakını ve gaziler için devam edeceğini söyledi.

Erdoğan'ın açıklaması:

Beştepe 'de şehit aileleri, gazi  ve yakınları ile düzenlenen programa katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:

"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle, bir kez daha aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Gazilerimize rabbimden sağlık ve afiyet diliyorum. Milletimiz 15Temmuz darbe girişimi sonrasında bağış ve kampanyalarla şehit yakınlarımıza ve gazilerimize sahip çıkmıştır. Toplanan yardımların amacına uygun kullanılması için geçen sene Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı’nı kurduk.” şeklinde konuştu.

PANDEMİ YARDIMI DEVAM EDECEK

Şehit yakını ve gazilere salgın döneminde yapılan 1000 TL 'lik nakdi yardım ödemesinin , imkanlar el verdiğince devam edeceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Salgın döneminde toplumun her kesimi gibi şehit yakını ve gazilerimizi de desteklemek amacıyla vakfımız kaynaklarıyla aylık 1000 TL nakdi destek uygulaması başlattık. Bu uygulamayı vakfın kaynakları elverdiği ölçüde devam ettirmeyi kararlaştırdık.” dedi.

1000 TL BAŞVURU ve SONUÇ SAYFASI

https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu