Siyaset
Giriş Tarihi : 12-06-2019 22:45

Erdoğan: Yargı reformunun ilk paketi meclise geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu akşam yaptığı açıklamada askerlik sistemi ve yargı reformu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan: Yargı reformunun ilk paketi meclise geliyor

Askerlik sisteminin hayata geçmesiyle birlikte teşhislerin başlayacağını belirten Erdoğan; " Türk Silahlı Kuvvetleri planlamalarını yaparken geniş bir istişare ve teķnik detayları azami şekilde dikkate alarak yapar. Bu konular dün gündeme gelmiş ya da bugün alelacele uygulamaya konulmuş değildir. Üzerinde ciddi anlamda aylardıŕ çalışılmıştır. Ordu da herhangi bir zafiyet yaratması söz konusu değildir. Her şey planlanan şekilde eksiksiz bir şekilde hayata kısa zamanda geçirilecektir." dedi.

AF TASARISI MECLİS TATİLE GİRMEDEN BİTECEK

Yargı reformu tasarısı ile ilgili kısa bir değerlerdirme de bulunan Erdoğan; "Yargı reform tasarısının ilk bölümü meclise gelecek ve orada gerekli adımlar atılacaktır. Bu da meclis tatile girmeden halledilecektir." sözleriyle ceza indirimi konusunda büyük bir beklenti içinde olan mahkum ve mahkum yakınlarına sinyal vermesi şeklinde algılandı. Bilindiği gibi Yargı reformunun meclise gelecek ilk paketinde Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan ceza indirimi ve af konusu var. AK Parti'nin 1 yıl önce MHP tarafından gündeme getirilen önerisini de dikkate alarak tasarıyı meclise getirmesi de gündemde ki yerini koruyor.